DO

06/19/2025

Weertype

Weertype

12° | 26°

0 %

Windrichting

2-3 bft
Een hogedrukgebied boven de Britse Eilanden beheerst ons weer. Het laat in onze buurt geen enke [...]
Lees verder

VR

20 jun

Weertype

Weertype

13° | 27°

0 %

Windrichting

3 bft
Morgen wordt het nog warmer en beginnen we aan een aantal zeer warme dagen. Vrijdag kunnen we o [...]
Lees verder

ZA

21 jun

Weertype

Weertype

14° | 33°

0 %

Windrichting

2-3 bft
Zaterdag arriveert de hitte opnieuw en gaan we zeker landinwaarts naar maxima van 30 graden en [...]
Lees verder

ZO

22 jun

Weertype

Weertype

17° | 30°

15 %

Windrichting

3-4 bft
Zondag wordt het ook erg warm met maxima van 30 graden of meer, maar volgens diverse kaarten zo [...]
Lees verder

Algemene luchtdruk:

Een lagedrukgebied dat nabij de Britse Eilanden ligt, beheerst ons weer. Vanochtend vroeg stuurde dat een inactief koufront over onze regio. We zitten daarbij nog steeds in licht gestoorde zeelucht die weliswaar in getransformeerde vorm van over land tot bij ons geraakt in een stevige zuidwestelijke stroming rond dat Britse laag. Daarbij wisselen bewolkte perioden en zon elkaar af. Na dit vroege koufront, trekt er tegen de avond nog een occlusiefront door waarbij enkele buien kunnen tot ontwikkeling komen. Daarbij wordt het wel nog zomers warm, maar met kans op enkele buien doorheen de dag, vooral later deze namiddag. Het gaat echter maar om een paar lokale buien die zeker niet overal gaan vallen. Er zit in de pluim daarvoor een neerslagsignaal, maar erg uitgesproken is het niet. Daar kan weliswaar wel lokaal een felle bui tussen zitten en er staat ook de hele dag redelijk veel wind. Nadien komen we op zondag en maandag in een west tot zuidwestelijke stroming terecht met aanvoer van minder warme, maar zeker geen koude lucht. De maxima blijven gemakkelijk tussen 20 en 25 graden uitkomen terwijl het licht wisselvallig is met kans op eens een enkele bui. Dinsdag krijgt een uitloper van het Azorenhoog weer meer grip op ons weer. De dagen nadien blijven we een beetje in een soort van niemandsland zitten waarbij er niet echt duidelijk overheersende weersystemen zijn.

 

Overdag's Nachts

Vandaag:

Vandaag wordt ook nog zomers warm met maxima die weer gemakkelijk naar 25 tot 27 graden zullen oplopen landinwaarts. Aan zee halen we rond een 23-24 graden als maxima. Daarbij is het ook onstabieler. Gaandeweg de dag en dat is al van in de ochtend het geval, stijgt de kans op het voorkomen van een enkele lokale regen- of onweersbui. Er is dan ook bij tijden meer bewolking en de zon heeft het zeker later vanmiddag weer heel wat moeilijker. De wind zit aanvankelijk nog wel in het zuiden, maar draait gaandeweg de dag naar een meer zuidwestelijke richting. Die wind kan wat vlagerig worden boven land, aan zee wordt die tegen het eind van de dag toch weer vrij krachtig, tot rond 5 Bft. Er zijn uitschieters mogelijk die tot 50 km per uur halen. Tijdens een bui kan dat meer zijn.

Hoewel de buien zeker niet zeer overtuigend uit de hoek zullen komen en het maar om buien gaat en vele plekken het dus ook droog zullen weten te houden, is het toch niet onmogelijk dat een enkele bui hier of daar toch flink uit de hoek kan komen. De grootste buienkans zit in de late middag in de gebieden meer landinwaarts. Het is best mogelijk dat het westen en de kust het volledig droog houden. Bij de buien kan wat onweer voorkomen. Tijdens de eventuele buien kunnen er ook rukwinden voorkomen en een enkele zou wel tot 60-70 km per uur kunnen halen.

In de nacht naar zondag is het sowieso weer droog met wolken en opklaringen en alweer erg hoge minima. Dat is echt een handelsmerk van deze zomer geworden. Het blijft ook vrij stevig waaien, zeker aan de kust. Daar blijft de wind rond 4-5 Bft halen uit het zuidwesten tot het westen.

Hieronder vind je zoals gewoonlijk het video-weerbericht van vandaag. Gewoon klikken op de link en kijken. Het filmpje over de wind, staat helemaal aan het eind van dit weerbericht. Daar kan je ook doorklikken naar mijn youtube-kanaal waar je nog veel meer leuke weer- en natuurfilmpjes terugvindt. Mag ik ook een oproep doen om zoveel mogelijk bij je vrienden en kennissen het bestaan van dit (gesproken) weerbericht te verspreiden? Ik weet dat veel mensen hier vragende partij voor zijn, maar het bestaan van deze site en het videoweerbericht niet kennen, vandaar mijn warme oproep! Zeg het door!

 

Indien je dat wenst, kan je ook elke dag een melding op Whatsapp krijgen van zodra het nieuwe weerbericht online staat. Scan of tik daarvoor op onderstaande code en vervoeg deze groep:

 

Morgen:

Morgen zitten we dan weer in wat minder warme lucht met temperaturen die vooraan de 20 graden zitten. We krijgen dan weer met een mix van wolken en opklaringen te maken. Eventueel duikt er toch gaandeweg de dag hier of daar nog eens een bui op, maar die kans is niet zo heel overtuigend, maar zeker ook niet uitgesloten. Er is ook weer meer wind, zeker aan de kust, uit het zuidwesten tot het westen. Die kan aan zee gemakkelijk weer tot een 4-5 Bft aantrekken.

In de nacht naar maandag zwakt de wind af en wordt het rustiger. We houden het dan droog bij minima rond een 13-tal graden tegen de ochtend.

Overmorgen:

Maandag is ook een licht wisselvallige dag. Wolken en opklaringen wisselen af met op de achtergrond steeds een kans op een enkele lokale bui. De maxima zitten rond of vooraan de 20 graden aan de kust terwijl dat landinwaarts gemakkelijk richting een 23 graden kan gaan. Er zou net als op de zondag wel wat meer wind kunnen staan op maandag.

Later:

Dinsdag zitten we onder de vleugels van een wig van hoge luchtdruk die zich vanuit het Azorenhoog over onze regio opbouwt. Het is rustiger met vooral veel minder wind en de maxima blijven goed scoren zonder dat het heet is. We halen een 20 tot 22 graden aan de kust, landinwaarts is dat een paar graden meer.

Ook later volgende week trekt het zomerse weer zich door. We blijven telkens gemakkelijk maxima noteren van vooraan de 20 graden aan de kust tot rond 23-25 graden landinwaarts. Het is meest droog al is een enkele lokale bui niet onmogelijk.

Samenvatting:

We krijgen vandaag een mix van wolken en opklaringen. Nu eens overheerst de zon, dan weer eens de bewolking. Vanochtend is het meest of volledig droog. Vanmiddag stijgt de kans op een lokale bui, vooral later in de middag wordt die kans echt wel groter. Dat kan een onweersbui zijn. Het zijn echter maar heel lokale buien en veel plekken houden het droog. De grootste kans op een bui zit landinwaarts. Maxima daarbij rond 23 graden aan zee, rond 25 graden landinwaarts. Er staat wel redelijk wat wind uit het zuidwesten die overdag in kracht toeneemt. Aan zee kan die vrij krachtig tot krachtig worden tegen het eind van de middag.

Vanavond en vannacht is het steeds vrij winderig, maar dan wel droog met een mix van wolken en opklaringen en minima rond 15 graden.

Geert, zaterdag 15 juli, 09.50 uur

Ps: Voor nieuwe bezoekers: ga zeker ook eens kijken op de pagina van mijn weerboek: https://geertnaessens.be/weerzeggerij/

Het moet niet altijd even spectaculair zijn, hoewel … Deze zonsondergang met op de achtergrond een koor van sprinkhanen van 7 juli ll. mocht er echt wel zijn. Geniet je een minuutje mee?

Als je trouwens doorklikt op “bekijken op Youtube”, dan kom je op mijn youtube-kanaal terecht met nog veel meer leuke en interessante filmpjes. Snuister daar gerust eens rond en abonneer je daar ook op, dan krijg je telkens een melding als er een nieuw filmpje opgeladen wordt.

Belangrijk vraagje: wil je dit filmpje/deze pagina ook zélf delen op jouw sociale media? Zo wordt de groep van mensen die we bereiken steeds groter 🙂 Je kan dit gemakkelijk doen door onderaan deze pagina in de blauwe balk te klikken op het icoontje van je keuze en zo kan je alles delen op je eigen sociale media en wordt onze groep lezers en volgers steeds groter. Alvast dankjewel bij voorbaat!