Algemene luchtdruk:
Hogedruk, hogedruk en hogedruk. Dat is op de weerkaarten te zien. Enkel maar hogedruk in onze regio. Het is zelfs nog overtuigender geworden dan de vorige dagen met een centrum van hogedruk vanaf Scandinavië, over de Britse Eilanden tot diep in Europa. Het enige laag dat een beetje meespeelt is er eentje boven Spanje en Portugal. Dat levert drukverschillen en dus veel wind op, maar daar stopt de invloed van dat laag voorlopig ook mee:

Je ziet het hoog wel dichterbij schuiven en daardoor draait de wind wat meer naar zuidoost tot oost waarmee geleidelijk warmere landlucht aangevoerd wordt. Vooral vandaag en morgen.
Over de neerslag kunnen we kort zijn. Dat is nog altijd zo goed als een flatline … Er valt voorlopig gewoonweg niets … De pluim zit daarbij net als het weerbeeld compleet vastgeroest.
Morgen zal het hoog wel verder aan de wandel te gaan richting Europa waarbij dan naar het eind van de week de temperaturen wat gaan ophogen. Daarbij komen we tegen het weekeind in een zuidwestelijke stroming terecht waarin enkele lagedrukgebieden wat buien en storingen tot bij ons zouden kunnen duwen. Je ziet in de periode van vrijdag tot en met maandag wat neerslagsignalen opduiken die hiermee samenhangen. Vooral op zondag zou dat om een storing kunnen gaan. De andere dagen zijn dat eerder wat losse buien. Of dat veel gaat opleveren? We gaan het zien, maar er staat toch eindelijk eens wat neerslag op de kaarten en dat is méér dan nodig want het is werkelijk ongezien droog in vele regio’s. Nu al en het is nog maar eind april. Nadien lijkt de hogedruk het weer over te nemen …
Toch is die neerslag géén gelopen wedstrijd want diverse modellen geven voor grote delen van onze regio intussen alweer amper iets of zelfs niets. Vooral de regionale modellen die beginnen binnen lopen, tonen heel weinig buien voor het westen … en eerlijk gezegd is de pluim ook niet zo wild over die neerslag. Het wisselt ook sterk van run tot run wat echt wel wijst op buien:

PS: Wil je ook meer weerkaartjes zien, bekijk dan het videoweerbericht verder in deze tekst. Daar toon ik er een paar.
Tip: zoals door velen van jullie gevraagd leg ik die bovenstaande pluim ook nader uit in een aparte video. Deze kun je helemaal onderaan dit weerbericht terugvinden. Neem er je tijd voor die op het gemak en eens rustig te bekijken want het is een wat langere bijdrage geworden dan gewoonlijk omdat er over zo een pluim wel veel te vertellen is!


Vandaag:
Vandaag ziet er ook zonnig en zacht uit met maxima die richting de 22 graden en meer oplopen landinwaarts. Aan zee iets minder, maar ook daar halen we vandaag de 20 graden. Het blijft wel telkens goed doorwaaien uit een steeds noordoostelijke tot geleidelijk aan wat meer oostelijke hoek. Het valt ook op dat de aangevoerde lucht heel erg droog is. Zowel de luchtvochtigheid aan de grond als hogerop is heel laag wat tot amper of geen wolken leidt.
In de avond en nacht rustiger met minima ergens rond 8-9 graden tegen de ochtend.
Hieronder vind je zoals gewoonlijk het video-weerbericht. Gewoon klikken op de link en kijken. Ook onderaan dit weerbericht vind je nog een leuk weerfilmpje. Daar kan je ook doorklikken naar mijn youtube-kanaal waar je nog veel meer leuke weer- en natuurfilmpjes terugvindt. Mag ik ook een oproep doen om zoveel mogelijk bij je vrienden en kennissen het bestaan van dit (gesproken) weerbericht te verspreiden? Ik weet dat veel mensen hier vragende partij voor zijn, maar het bestaan van deze site en het videoweerbericht niet kennen, vandaar mijn warme oproep! Zeg het door!
Indien je dat wenst, kan je ook elke dag een melding op Whatsapp krijgen van zodra het nieuwe weerbericht online staat. Ook bij ernstige dreigingen of calamiteiten of bij leuke weetjes worden hier in de loop van de dag updates gegeven. Scan of tik daarvoor op onderstaande code en vervoeg deze groep:

Morgen:
Vrijdag wordt het nog warmer en zouden we landinwaarts mogelijk tot rond 25 graden kunnen gaan. Ook aan zee wordt het dan gemakkelijk 22 graden of meer want de wind gaat naar het zuiden tot zuidoosten. Overdag neemt de bewolking dan toch geleidelijk aan iets toe en wie weet eindigt de dag met een bui?
In de avond en zeker later in de nacht zou er een bui kunnen vallen. Vooral in de westelijke gebieden, maar wie weet ook elders? De minima blijven dan ook duidelijk een stuk hoger zitten in dubbele cijfers.
Overmorgen:
Zaterdag ligt er een storing in de buurt en dat zal voor meer wolken zorgen. De wind wordt zuidwest, maar waait veel minder hard bij maxima rond een 20-tal graden. Er is gaandeweg en verspreid over de dag kans op een paar verspreide buien. Zelfs een klap onweer kan. Er is echter heel veel onzekerheid over waar en wanneer buien kunnen opduiken. De laatste modellen tonen alles veel meer landinwaarts en ook weer veel minder uitgebreid. Verder kan er vlak aan zee ook mist opduiken, afkomstig van over de Noordzee …
Het zou dan pas naar de late middag / avond toe zijn dat er wat meer buien kunnen gaan opspelen, al blijft er ook daar een grote mate van onzekerheid over. Mogelijk hebben die buien wel onweer aan boord en zijn ze fel.
Later:
Zondag trekt in de ochtend waarschijnlijk een storing met regen door. Tijdelijk want in de namiddag zou het dan alweer gaan opklaren met maxima die toch weer gemakkelijk ergens rond een 18-tal graden gaan zitten.
Begin volgende week kan het nog wat wisselvallig zijn, maar dat lijkt toch weer niet om veel neerslag te gaan. Het blijft vrij zacht al koelt het wel tijdelijk wat af naar het midden van de week toe, maar later zien we weer een stijgende tendens in de temperaturen verschijnen.
Samenvatting:
Vandaag is zonnig en erg zacht met maxima van rond 22 graden of meer dieper landinwaarts tot rond 20 graden aan zee. Wel weer veel wind, maar toch al minder dan de vorige dagen. Bewolking is er niet.
Vanavond en vannacht helder met verder afnemende wind. Minima rond 8-9 graden.
Geert, donderdag 30 april, 06.45 uur
Ps: Voor nieuwe (en ook terugkerende) bezoekers: ga zeker ook eens kijken op de pagina van mijn weerboek: https://geertnaessens.be/weerzeggerij/
De weerpluim: lang beloofd en uiteindelijk is ie er: de video die zo’n pluim uitlegt: hoe werkt zo’n weerpluim? Wat kan je daarop allemaal van informatie vinden en hoe moet je die info lezen en interpreteren?
Belangrijk vraagje: als je zin hebt, wil je dit filmpje/deze pagina ook zélf delen op jouw sociale media? Zo wordt de groep van mensen die we bereiken steeds groter 🙂 Je kan dit gemakkelijk doen door onderaan deze pagina in de blauwe balk te klikken op het icoontje van je keuze en zo kan je alles delen op je eigen sociale media en wordt onze groep lezers en volgers steeds groter. Alvast dankjewel bij voorbaat!









