WO

01/14/2026

Weertype

Weertype

7° | 9°

40 %

Windrichting

2-3 bft
De winterse setting op de weerkaarten is eruit. Lagedrukgebieden vanaf de Atlantische Oceaan he [...]
Lees verder

DO

15 jan

Weertype

Weertype

8° | 10°

80 %

Windrichting

3-4 bft
Morgen, donderdag, verloopt zwaar bewolkt tot betrokken met soms eens wat lichte regen of motre [...]
Lees verder

VR

16 jan

Weertype

Weertype

7° | 10°

40 %

Windrichting

3 bft
Vrijdag lijkt droger te zijn, maar er blijft veel bewolking met kans op wat gedruppel. Het blij [...]
Lees verder

ZA

17 jan

Weertype

Weertype

3° | 8°

59 %

Windrichting

2 bft
Zaterdag zien we het Russische hoog dichterbij sluipen. Daarmee samenhangend draait de wind naa [...]
Lees verder

Algemene luchtdruk:

Noot vooraf: we zijn een week met vakantie, dus tot eind volgende week komen de updates mogelijk wat later en/of onregelmatiger. Hou daar rekening mee. Er zal wel elke dag een update van de site komen, maar mogelijk wordt het videoweerbericht wel eens overgeslagen 🙂

 

De voorbije nacht trok nog een heel erg verzwakte buienlijn door onze regio. Er vielen vooral aan de Oostkust wat buien, maar veel minder dan voorzien. Het zwaartepunt van de zone zat duidelijk boven Nederland. Het is een trend die al maanden zichtbaar is dat modellen de neerslag telkens hoger inschatten dan dat er in werkelijkheid valt. Daar achter zitten we vandaag eerst nog even in een vrij stevige noordwestelijke stroming. Dit hangt samen met een laag boven de Noordzee dat naar het oosten wegtrekt. Daarachter zit een nieuwe uitloper van het Azorenhoog die snel onze kant op komt.

Morgen en vrijdag breidt het hoog zich dan over onze regio uit en krijgen we opnieuw aanvoer van veel warmere lucht waarbij storingen dan weer even op een afstand blijven. Dat loopt wel weer uit op een tegen het weekeind zuidelijke stroming waarbij dan weer veel warmere lucht aangevoerd wordt. Je ziet wel dat er dan geleidelijk meer onstabiliteit in de pluim sluipt, waarschijnlijk in de vorm van enkele buien doordat in het weekeind boven Frankrijk al snel een lagedrukgebied opduikt dat dan zorgt voor de vorming van regen- en onweersbuien. Vooral de zaterdag lijkt te pieken in warmte / hitte waarna we dan waarschijnlijk de hele volgende week in een aanhoudend zomers warm regime blijven zitten (20-25 graden), maar dan wel met de  nodige wisselvalligheid met kans op buien:

 

 

Merk op: zoals lange tijd door velen van jullie gevraagd nam ik intussen de tijd om die pluim eens nader uit te leggen in een aparte video. Deze kun je helemaal onderaan dit weerbericht terugvinden. Neem er je tijd voor die op het gemak en eens rustig te bekijken want het is een wat langere bijdrage geworden dan gewoonlijk omdat er over zo een pluim wel veel te vertellen is!

 

 

Overdag's Nachts

Vandaag:

Noot vooraf: we zijn een week met vakantie, dus tot eind volgende week komen de updates mogelijk wat later en/of onregelmatiger. Hou daar rekening mee. Er zal wel elke dag een update van de site komen, maar mogelijk wordt het videoweerbericht wel eens overgeslagen 🙂

 

Vandaag trekt de wisselvalligheid snel weg. Er zou eventueel nog wel een buitje kunnen opduiken in de eerste uren van de ochtend, maar niet meer overdag: de droge perioden overheersen dan weer. Het blijft ook warm, al zal dit eerder rond een 20 tot 23 graden zijn. Die 20 noteren we aan de kust. Die 22-23 zal later vanmiddag landinwaarts wel weer gehaald worden. Wel nog altijd redelijk wat wind uit een noordwestelijke hoek. Vanochtend aan zee zelfs nog met een volle 5 Bft. Die neemt wel gaandeweg de dag af en draait later meer naar noord tot noordwest. In de namiddag volgen er ook brede opklaringen en dan neemt de wind snel en veel af.

De avond en nacht gaan veel rustiger verlopen met nog altijd zachte minima, al zitten die dan wel wat lager dan de vorige nachten. Het is dan droog en veel rustiger. Het is zelfs zo dat de wind gaandeweg de nacht zo goed als volledig zal wegvallen. Minima daarbij rond 13-14 graden.

 

Hieronder vind je zoals gewoonlijk het video-weerbericht. Het is wel wat minder van kwaliteit dan je gewoon bent, maar uiteraard heb ik op vakantie niet alle apparatuur mee … Het gaat hem echter om de inhoud 😉 Gewoon klikken op de link en kijken. Ook onderaan dit weerbericht vind je nog een leuk weerfilmpje. Daar kan je ook doorklikken naar mijn youtube-kanaal waar je nog veel meer leuke weer- en natuurfilmpjes terugvindt. Mag ik ook een oproep doen om zoveel mogelijk bij je vrienden en kennissen het bestaan van dit (gesproken) weerbericht te verspreiden? Ik weet dat veel mensen hier vragende partij voor zijn, maar het bestaan van deze site en het videoweerbericht niet kennen, vandaar mijn warme oproep! Zeg het door!

 

 

Indien je dat wenst, kan je ook elke dag een melding op Whatsapp krijgen van zodra het nieuwe weerbericht online staat. Ook bij ernstige dreigingen of calamiteiten of bij leuke weetjes worden hier in de loop van de dag updates gegeven. Scan of tik daarvoor op onderstaande code en vervoeg deze groep:  

 

Morgen:

Morgen knapt het weer al snel verder weer op. Het is zonnig aan zee, licht tot wisselend bewolkt landinwaarts. In de loop van de dag drijven er wel af en toe wat meer wolken over. Vooral hoge sluierwolken op nadering en doortocht van een zwak warmtefront. Neerslag brengt dat niet, wel weer veel warmere lucht. De wind is fors afgenomen en draait naar noord tot noordoost. De maxima veren weer op en we halen landinwaarts alweer 23 tot 24 graden. Waarschijnlijk zelfs alweer een 25 op veel plaatsen ook. Aan zee is dat wat minder.

De avond en nacht verlopen rustig met minima die tegen de ochtend naar een graad of 14 zakken.

Overmorgen:

Vrijdag zien we ook een hele mooie dag op de kaarten opduiken. Volop zon, hoge maxima die zonder moeite ergens rond 25 tot 27 graden halen landinwaarts. Ook aan zee gaan we naar een 23-24 graden toe. Daarbij een zwakke noordoostelijke wind met later aan de kust wat zeebries. Er zijn weinig tot geen wolken meer.

De avond en nacht verlopen ook uitgelezen zomers met aangename, langzaam dalende temperaturen in de avond. Tegen de ochtend houden we dan nog minima over die ruim boven de 15 graden zitten.

Later:

Zaterdag word het heel erg warm. Een naar zuid tot zuidoost draaiende stroming voert dan veel warmere lucht aan waarbij de maxima zelfs richting de 30 graden zouden kunnen oplopen landinwaarts. In de loop van de dag komen er wel meer wolken en stijgt gaandeweg de kans op een aantal regen- of onweersbuien die vanuit Frankrijk onze kant op komen. Dat kunnen best forse buien worden.

Ook het verlengde weekend wordt weer zomers warm met landinwaarts maxima van een flink stuk boven de 25 graden. Aan zee iets minder, maar ook daar zomers warm. Er is aanvankelijk veel zon, maar gaandeweg sluipt er wat meer onstabiliteit in met wat wolken en een toenemende kans op een regen- of onweersbui. Zondag en maand is de grootste warmte er wel uit en vallen er ook verspreide buien. Vooral maandag lijkt toch wel een stuk wisselvalliger te worden. Daarna blijft het zomers warm, maar met wat onstabiliteit erin.

Samenvatting:

Noot vooraf: we zijn een week met vakantie, dus tot eind volgende week komen de updates mogelijk wat later en/of onregelmatiger. Hou daar rekening mee. Er zal wel elke dag een update van de site komen, maar mogelijk wordt het videoweerbericht wel eens overgeslagen 🙂

 

Vandaag zou eventueel nog ergens een licht buitje kunnen vallen, maar de nadruk ligt op het droge weer. Wel eerst nog veel wind uit het noordwesten. Zeker aan zee. Die neemt echter af en vooral vanmiddag zal dat snel gebeuren. Het wordt daarbij dan licht tot wisselend bewolkt met wat minder hoge, maar nog steeds warme maxima van rond 20 graden aan zee tot 22-23 elders.

Vanavond en vannacht is het heel erg rustig. De wind valt zelfs zo goed als weg bij minima rond 14 graden. Daarbij is het licht tot wisselend bewolkt.

Geert, woensdag 16 juli, 09.00 uur

 

Ps: Voor nieuwe (en ook terugkerende) bezoekers: ga zeker ook eens kijken op de pagina van mijn weerboek: https://geertnaessens.be/weerzeggerij/

 

De weerpluim: lang beloofd en uiteindelijk is ie er: de video die zo’n pluim uitlegt: hoe werkt zo’n weerpluim? Wat kan je daarop allemaal van informatie vinden en hoe moet je die info lezen en interpreteren?

Belangrijk vraagje: als je zin hebt, wil je dit filmpje/deze pagina ook zélf delen op jouw sociale media? Zo wordt de groep van mensen die we bereiken steeds groter 🙂 Je kan dit gemakkelijk doen door onderaan deze pagina in de blauwe balk te klikken op het icoontje van je keuze en zo kan je alles delen op je eigen sociale media en wordt onze groep lezers en volgers steeds groter. Alvast dankjewel bij voorbaat!