ZA

03/14/2026

Weertype

Weertype

| 10°

50 %

Windrichting

2-3 bft
De weerkaart wordt nog steeds beheerst door een groot lagedrukgebied met kern nabij IJsland dat [...]
Lees verder

ZO

15 mrt

Weertype

Weertype

| 11°

20 %

Windrichting

3-5 bft
Morgen start rustig en koud, maar in de loop van de dag neemt de wind weer toe uit het zuidwest [...]
Lees verder

MA

16 mrt

Weertype

Weertype

| 11°

90 %

Windrichting

4-5 bft
Maandag is het eerst nog regenachtig. Later gaan de droge perioden het overnemen. We zitten dan [...]
Lees verder

DI

17 mrt

Weertype

Weertype

| 14°

10 %

Windrichting

3 bft
Dinsdag komt er meer ruimte voor de zon. Het droogt op en het wordt ook een stuk zachter. Een n [...]
Lees verder

Algemene luchtdruk:

We zitten tussen twee druksystemen in. Er ligt een heel groot hogedrukgebied met kern intussen opschuivend richting Rusland. Verder zien we ook een lagedrukgebied met kern nabij het Franse Kanaal. Tussen beide in staat bij ons een nog altijd erg zachte zuid tot zuidoostelijke stroming. Het lagedrukgebied licht wel erg dicht en daaromheen zitten er enkele oude, zwakke storingen die op dagelijkse gang wel wat kunnen activeren. Dat levert bij ons een mix van wolken en zonnige perioden op met lichte wisselvalligheid en kans op een enkele bui. Het laag trekt gedurende het weekeind verder noordwaarts en vult op zondag / maandag boven onze regio op. Daarachter zit een volgende hogedrukgebied waar we dan volgende week geleidelijk mee te maken krijgen. Daardoor draait de wind begin volgende week naar het noorden waarmee koelere lucht arriveert, maar die is niet zo onstabiel. Mede door het dichterbij komen van het hoog, wordt het snel weer stabieler met meer zon en grotendeels ook droog. Het wordt ook niet zo koel, al wordt het wel wat minder zacht dan dit weekeind:

 

 

Merk op: zoals lange tijd door velen van jullie gevraagd nam ik intussen de tijd om die pluim eens nader uit te leggen in een aparte video. Deze kun je helemaal onderaan dit weerbericht terugvinden. Neem er je tijd voor die op het gemak en eens rustig te bekijken want het is een wat langere bijdrage geworden dan gewoonlijk omdat er over zo een pluim wel veel te vertellen is!

 

 

Overdag's Nachts

Vandaag:

Vandaag zien we een wisselend weerbeeld. Per momenten zijn er veel wolken en blijft de zon het moeilijk hebben. Op andere ogenblikken zien we duidelijk meer en ook uitgebreide opklaringen met flink wat ruimte voor de zon. Het is daarbij ondanks de wolken die er soms zijn, toch weer erg zacht met maxima die weer gemakkelijk naar een 15-tal graden oplopen en meer. De kans op een bui of wat regen blijft wel weer de hele dag aanwezig, maar het gaat sowieso om kleine hoeveelheden al kan een enkele lokale bui wel wat feller zijn. Zeker later op de dag wordt die kans groter, maar veel plekken houden het ook gewoon droog. De wind is zwak tot matig zuidelijk. Aan zee is er later in de middag een kleine kans op een tijdelijke zeebries.

Ook de nacht naar maandag is nog vrij zacht, al loopt er dan toch weer koelere lucht binnen en gaan de temperaturen met opklaringen weer een stuk lager zitten. Later in de nacht duiken er nevel en mist op.

 

Hieronder vind je zoals gewoonlijk het video-weerbericht van vandaag. Gewoon klikken op de link en kijken. Ook onderaan dit weerbericht vind je nog een leuk weerfilmpje over een zonsondergang. Daar kan je ook doorklikken naar mijn youtube-kanaal waar je nog veel meer leuke weer- en natuurfilmpjes terugvindt. Mag ik ook daarvoor een oproep doen om zoveel mogelijk bij je vrienden en kennissen het bestaan van dit (gesproken) weerbericht te verspreiden? Ik weet dat veel mensen hier vragende partij voor zijn, maar het bestaan van deze site en het videoweerbericht niet kennen, vandaar mijn warme oproep! Zeg het door!

 

 

Indien je dat wenst, kan je ook elke dag een melding op Whatsapp krijgen van zodra het nieuwe weerbericht online staat. Ook bij ernstige dreigingen of calamiteiten of bij leuke weetjes worden hier in de loop van de dag updates gegeven. Scan of tik daarvoor op onderstaande code en vervoeg deze groep:  

 

Morgen:

Morgen start de dag lokaal met nevel en mist. Overdag lost dat grotendeels en snel op en krijgen we met een noordelijke wind aanvoer van koudere lucht of beter minder warm. We halen immers nog wel gemakkelijk maxima rond een 14-tal graden. Er zijn wolken en opklaringen en de kans op een bui is heel klein.

De nachten worden weer koeler, maar zeker niet echt koud.

Overmorgen:

Dinsdag zien we een zelfde beeld: een noord tot noordwestelijke aanvoer van minder zachte lucht met over het algemeen een mix van wolken en opklaringen. Soms eens meer wolken, dan weer meer zon. De kans op neerslag is klein, maar iets groter dan op maandag. Als er iets zou vallen, is het sowieso erg weinig.

In de nacht naar woensdag wisselen opklaringen en wolken af met minima rond een 3-4 graden.

Later:

Woensdag zien we een zelfde beeld en eigenlijk is dat voor de hele week zo. Wolken, zon en een zeer kleine kans op een enkel pietluttig buitje.

Later in de week gaan de temperaturen ongeveer op dezelfde waarden blijven zitten met maxima telkens ergens rond 12 tot 15 graden landinwaarts. Aan zee iets minder. Het is dan licht wisselvallig, maar wel met weinig of geen neerslag.

Samenvatting:

Vandaag wisselen zon en wolken af. Er zijn daarbij best wel brede tot zeer brede opklaringen. Op andere momenten zijn er dan weer meer wolken en er is een kleine kans op een enkele bui. Vooral later op de dag. Dat kan lokaal een felle bui zijn, maar de meeste plekken houden het gewoon droog. Maxima rond 15 graden of iets meer of minder. Er staat een matige zuidelijke wind. Aan zee later vanmiddag mogelijk een tijdelijke zeebries.

Vanavond en vannacht is het wisselend bewolkt met later in de nacht vorming van nevel en mist. Minima rond 6-7 graden tegen de ochtend.

Geert, zondag 23 maart, 10.05 uur

Ps: Voor nieuwe (en ook terugkerende) bezoekers: ga zeker ook eens kijken op de pagina van mijn weerboek: https://geertnaessens.be/weerzeggerij/

 

De weerpluim: lang beloofd en uiteindelijk is ie er: de video die zo’n pluim uitlegt: hoe werkt zo’n weerpluim? Wat kan je daarop allemaal van informatie vinden en hoe moet je die info lezen en interpreteren?

Belangrijk vraagje: als je zin hebt, wil je dit filmpje/deze pagina ook zélf delen op jouw sociale media? Zo wordt de groep van mensen die we bereiken steeds groter 🙂 Je kan dit gemakkelijk doen door onderaan deze pagina in de blauwe balk te klikken op het icoontje van je keuze en zo kan je alles delen op je eigen sociale media en wordt onze groep lezers en volgers steeds groter. Alvast dankjewel bij voorbaat!