Algemene luchtdruk:
Een stormdepressie, Dorothea genaamd, trekt over het noorden van de Britse Eilanden richting Scandinavië en breidt haar invloed geleidelijk ook meer over onze regio uit. Tegenspeler van dit stormlaag, is nog altijd een hogedrukgebied met kern nabij de Alpen. Dat hoog blijft nog enkele dagen liggen ten zuidwesten van ons. Op de noordelijke flank van dit hoog en tussen het hoog en het stormlaag Dorothea in, wordt met een stevige westelijke stroming erg zachte lucht aangevoerd waarin wij ons bevinden. Ook de komende dagen zitten we op de noordelijke flank van dat hoog ten zuiden van ons. Daarbij blijven we dan ook in een zachte zuidwestelijke stroming zitten met opnieuw veel wolken en staartjes van storingen die horen bij de lagedrukgebieden ten noorden van ons. Naar de tweede weekhelft toe bereiken meer actieve storingen ons doordat het hoog zich tegen dan langzaam wat terugtrekt en zo de weg vrijmaakt voor meer depressie-activiteit in onze omgeving. Tegen die tijd lopen de neerslagkansen weer op en naar het eind van de week toe komen we ook in iets minder zachte lucht terecht. Zonder dat het echter direct koud zal worden. Integendeel. Tegen zaterdag loopt er alweer een volgende front met erg zachte lucht binnen en ook richting de kerstdagen is er een duidelijke opstoot van erg zachte lucht te zien. Van winter is er voorlopig in velden of wegen niets te bekennen. De pluimt toont dit allemaal mooi en je moet echt zoeken om al eens een nachtelijk lijntje te vinden dat er nog maar eens aan denkt om in de buurt van de nul graden te komen:
Merk op: zoals lange tijd door velen van jullie gevraagd en zoals door mij beloofd, nam ik intussen de tijd om die pluim eens nader uit te leggen in een aparte video. Deze kun je helemaal onderaan dit weerbericht terugvinden. Neem er je tijd voor die op het gemak en eens rustig te bekijken want het is een wat langere bijdrage geworden dan gewoonlijk omdat er over zo een pluim wel veel te vertellen is!


Vandaag:
Vandaag komen geleidelijk aan meer actievere storingen dichterbij al lijkt het nog wel mee te vallen met eventuele neerslag. Mogelijk valt er hier en daar eens wat verspreide regen, maar geen grote hoeveelheden. Verder blijft het wel zacht en zullen de temperaturen zelfs nog een klasse hoger kunnen uitvallen want we geraken in nog zachtere lucht met maxima van 13 tot 14 graden. Het blijft wel vrij stevig waaien uit het zuidwesten. Die wind neemt gaandeweg de dag nog wat toe uit het zuidwesten en kan aan zee aansterken tot rond 70-75 km per uur. Ook boven land gaat het harder waaien en neemt de wind in vlagen toe. Er is tenslotte ook de hele dag door veel bewolking al kan de zon misschien af en toe toch eens een enkele knipoog forceren.
In de nacht naar donderdag komen nog meer actieve storingen dichterbij en kan het wat meer en intenser gaan regenen. Het lijkt wel weer een erg zachte nacht te kunnen worden met minima die naar alle waarschijnlijkheid weer gemakkelijk in de dubbele cijfers gaan blijven zitten. Veel minder dan 11-12 graden lijkt het tegen de ochtend nog niet te worden. Het blijft wel stevig waaien met zelfs een nog wat toenemende zuidwestelijke wind.
Hieronder vind je zoals gewoonlijk het video-weerbericht van vandaag. Gewoon klikken op de link en kijken. Ook onderaan dit weerbericht vind je nog een leuk weerfilmpje over een zonsondergang. Daar kan je ook doorklikken naar mijn youtube-kanaal waar je nog veel meer leuke weer- en natuurfilmpjes terugvindt. Mag ik ook daarvoor een oproep doen om zoveel mogelijk bij je vrienden en kennissen het bestaan van dit (gesproken) weerbericht te verspreiden? Ik weet dat veel mensen hier vragende partij voor zijn, maar het bestaan van deze site en het videoweerbericht niet kennen, vandaar mijn warme oproep! Zeg het door!
Indien je dat wenst, kan je ook elke dag een melding op Whatsapp krijgen van zodra het nieuwe weerbericht online staat. Ook bij ernstige dreigingen of calamiteiten of bij leuke weetjes worden hier in de loop van de dag updates gegeven. Scan of tik daarvoor op onderstaande code en vervoeg deze groep:
Morgen:
Morgen trekken er vooral in de ochtend enkele meer actieve regenzones door onze omgeving met perioden van regen en die kan dan intenser zijn. Gaandeweg de dag loopt er ook minder warme lucht binnen zodat de temperaturen in een dalende lijn gaan zitten. De maxima van 11-12 graden bereiken we helemaal aan het begin van de ochtend. Overdag dalen de temperaturen. De wind die naar west draait, neemt wel af, maar is toch nog nadrukkelijk aanwezig. Gaandeweg de dag wordt het ook droger en in de middag vallen hoogstens nog enkele buien. Vooral landinwaarts en in het noorden. Dat zou een bui met wat hagel kunnen zijn doordat de bovenluchten kouder worden.
Ook in de nacht naar vrijdag is het dan wat koeler met minima rond 4-5 graden tegen vrijdagochtend. Het is in de nacht naar vrijdag wel overal droog geworden en de wind neemt wat verder af, zeker en vooral landinwaarts.
Overmorgen:
Vrijdag lijkt zoals het er nu voor staat een wat betere dag te worden met meer opklaringen en wat minder hoge maxima hoewel we toch nog gemakkelijk rond een graad of 8 lijken uit te komen. Gaandeweg de dag neemt de bewolking wel toe.
In de nacht naar zaterdag raakt het bewolkt en kan het later opnieuw gaan regenen.
Later:
Zaterdag loopt er weer zachtere lucht binnen. Die lucht arriveert met enkele storingen die ons weer perioden van regen en meer wind gaan brengen. De maxima kunnen gaandeweg de dag daarbij oplopen tot rond een 11-12 graden.
Zondag ruilen we de heel zachte lucht weer in voor een koelere variant. De dagen nadien herhalen we dat telkens. Er blijft veel bewolking aanwezig en het blijft ook vrij winderig. Tot en met begin volgende week trekken er ook regelmatig actieve storingen door onze regio met perioden van soms vrij veel regen. Van koude of winter is voorlopig geen sprake, ook niet op langere termijn. Integendeel.
Samenvatting:
Het is opnieuw een zwaar bewolkte dag met mogelijk eens een lokale knipoog van de zon, maar de wolken overheersen. Het wordt wel erg zacht met maxima die zelfs naar 13-14 graden oplopen. Die zachte lucht wordt naar ons geblazen met een stevige zuidwestelijke wind die aan zee kan uithalen tot rond 75 km per uur, boven land tot rond 50 km per uur. Er is ook gaandeweg de dag af en toe wat lichte regen mogelijk.
Vanavond en vannacht blijft het bewolkt met kans op wat verspreide regen, later kan dat meer intense regen worden. Het is nog altijd erg zacht met tegen de ochtend nog steeds 11-12 graden en nog altijd veel wind uit het zuidwesten.
Geert, woensdag 18 december, 06.25 uur
Ps: Voor nieuwe (en ook terugkerende) bezoekers: ga zeker ook eens kijken op de pagina van mijn weerboek: https://geertnaessens.be/weerzeggerij/
De weerpluim: lang beloofd en uiteindelijk is ie er: de video die zo’n pluim uitlegt: hoe werkt zo’n weerpluim? Wat kan je daarop allemaal van informatie vinden en hoe moet je die info lezen en interpreteren?
Belangrijk vraagje: als je zin hebt, wil je dit filmpje/deze pagina ook zélf delen op jouw sociale media? Zo wordt de groep van mensen die we bereiken steeds groter 🙂 Je kan dit gemakkelijk doen door onderaan deze pagina in de blauwe balk te klikken op het icoontje van je keuze en zo kan je alles delen op je eigen sociale media en wordt onze groep lezers en volgers steeds groter. Alvast dankjewel bij voorbaat!