DO

06/19/2025

Weertype

Weertype

12° | 26°

0 %

Windrichting

2-3 bft
Een hogedrukgebied boven de Britse Eilanden beheerst ons weer. Het laat in onze buurt geen enke [...]
Lees verder

VR

20 jun

Weertype

Weertype

13° | 27°

0 %

Windrichting

3 bft
Morgen wordt het nog warmer en beginnen we aan een aantal zeer warme dagen. Vrijdag kunnen we o [...]
Lees verder

ZA

21 jun

Weertype

Weertype

14° | 33°

0 %

Windrichting

2-3 bft
Zaterdag arriveert de hitte opnieuw en gaan we zeker landinwaarts naar maxima van 30 graden en [...]
Lees verder

ZO

22 jun

Weertype

Weertype

17° | 30°

15 %

Windrichting

3-4 bft
Zondag wordt het ook erg warm met maxima van 30 graden of meer, maar volgens diverse kaarten zo [...]
Lees verder

Algemene luchtdruk:

Een hogedrukgebied boven het zuiden van Scandinavië strekt zich enerzijds uit een stuk in Europa en anderzijds tot over de Noordzee en IJsland. Ten zuiden van ons is de luchtdruk laag en ook boven de Atlantische Oceaan liggen lagedrukgebieden. Ook ten westen van ons zitten lagedrukgebieden. Het Scandinavische hoog strekt zich daarbij via IJsland uit tot aan Groenland waarbij het daar verbinding maakt met de daar aanwezige hogedruk. Vandaag schuift vanuit het westen geleidelijk een Atlantisch lagedrukgebied binnen dat via de Noordzee naar het oosten trekt en waarin het koude putje dat de voorbije dagen ons weer mee bepaalde, mee opgenomen wordt. Ook diverse andere kleinere systemen worden in dat nieuwe laag opgenomen, maar eigenlijk is het in onze omgeving een beetje een ratje-toe van diverse troggen, storingen en vores van lagedruk die wat door elkaar heen lopen. Morgen ligt dat kleine laag ook nog boven de Noordzee en zal ons weer bepalen. Het heeft daarbij niet echt een duidelijke kern, maar bestaat ook morgen uit diverse subkernen met diverse neerslagsystemen die ook morgen nog wat door elkaar heen lopen, wat de detailverwachting lastiger maakt. Daarna gaat de luchtdruk weer stijgen en krijgen we de dagen daarachter weer met een noordelijke stroming te maken in de eerste helft van volgende week. Daarbij zet het ronduit koude weer zich verder tot rond het midden van de week. Later in de week zou het dan wel weer snel zachter worden. Hoe zacht, dat gaan we tegen dan nog wel zien, maar de trend is alleszins duidelijk en het lijkt er sterk op dat we dan wel eens definitief van het koelere weer zouden kunnen verlost geraken. We moeten echter voorzichtig blijven en met twee woorden spreken want je ziet wel dat de pluimverwachting er ten opzichte van gisteren, toch weer over de hele lijn een stuk koeler op geworden is. Dat zou best kunnen want dat ligt ook weer in lijn met deze tot nu toe koelere lente die we meemaken (ten opzichte van de laatste jaren dan toch):

 

Overdag's Nachts

Vandaag:

Vandaag wordt het opnieuw erg wisselvallig. De ochtend verloopt daarbij eerst nog droog, maar de verwachte opklaringen zie ik er toch niet door geraken. Er vormde zich de voorbije nacht zoals verwacht nevel en mist en die beperkt aanvankelijk nog het zicht. Boven die mist zit er echter al veel bewolking en daar zit geen ruimte meer tussen voor de zon. Daarbij gaan de temperaturen ook minder kunnen oplopen dan eerst voorzien. De dag start rond 5 graden, maar veel hoger dan 11-12 graden zullen we vandaag niet geraken. Die 12 is het maximum landinwaarts. Aan zee is dat zelfs nog wat minder en moeten we met 10-11 graden tevreden zijn. In de late ochtend en in de de namiddag zal er regen van komen die binnenloopt vanaf de Franse grens en zich snel overal zal verspreiden. Dat gaat gepaard met zelfs nog wat dalende temperaturen en een naar zuidwest draaiende wind, maar die blijft maar zwak tot matig waaien. In de ochtend is die eerst nog wat zuidelijk dan richting. Die regen kan behoorlijk intens worden, zeker later in de middag kan dat tijdelijk en zeker landinwaarts zelfs om felle regen gaan. Nog later, in de tweede helft van de middag, komen er dan stilaan weer wat droge perioden vanaf het westen binnen, met misschien een heel tijdelijk en lokaal knipoogje van de zon in de vooravond.

In de avond en nacht wordt het droger, maar niet volledig. Een bui blijft mogelijk bij een naar west tot noordwest gedraaide wind en minima rond een graad of 6 tegen de ochtend. Zeker later vannacht neemt de buienkans daarbij weer toe.

 

Hieronder vind je opnieuw het video-weerbericht van vandaag. Gewoon klikken op de link en kijken. Dezelfde link staat ook helemaal aan het eind van dit weerbericht. Daar kan je ook doorklikken naar mijn youtube-kanaal waar je nog veel meer leuke weer- en natuurfilmpjes terugvindt. Mag ik ook een oproep doen om zoveel mogelijk bij je vrienden en kennissen het bestaan van dit gesproken weerbericht te verspreiden? Ik weet dat veel mensen hier vragende partij voor zijn, maar het bestaan van deze site en het videoweerbericht niet kennen, vandaar mijn warme oproep! Zeg het door!

 

Indien je dat wenst, kan je ook elke dag een melding op Whatsapp krijgen van zodra het nieuwe weerbericht online staat. Scan of tik daarvoor op onderstaande code en vervoeg deze groep:

 

Morgen:

Ook morgen is het dan weer koeler met maxima van ook dan maar weer telkens tussen een schamele 11 en 13 graden, een koele zuidwestelijke tot westelijke wind en kans op wat buien of regen. Eigenlijk is er dan de hele dag door wel kans op perioden met regen en/of buien en veel lange droge periodes lijken er voor de zondag niet meteen aan te komen. De wind gaat tegen de late middag avond meer noordwest worden en kan dat wat aantrekken.

Ook in de nacht naar maandag blijft het wisselvallig met aanhoudend kans op wat regen of een bui bij minima die weer naar een 6-tal graden dalen.

Overmorgen:

De vooruitzichten voor de maandag zijn eigenlijk ook weer minder geworden. Het blijft wisselvallig met een lagedrukgebied dat zich op de Noordzee bevindt. In een koele noordelijke stroming geraken we dan wel weer niet veel verder dan tot rond een 10 à 12 graden. Aan zee halen we zelfs dat mogelijk niet eens. Daarbij worden er veel wolken aangevoerd waarbij er regelmatig nog een bui of wat regen kan vallen. Later op de dag komen er stilaan meer droge perioden, maar het luistert allemaal heel nauw.

In de avond en nacht wordt het droger. De buien trekken weg en er komen meer en brede opklaringen. In de koele lucht kan het kwik echter tegen de ochtend zeker landinwaarts nog maar net positief blijven, of zelfs rond het nulpunt gaan zitten. Aan de grond kan het licht vriezen, zeker als het voldoende opklaart. Dat wordt iets om op te volgen.

Later:

Dinsdag zou het dan droog of zo goed als droog blijven al is een enkel buitje niet onmogelijk. We blijven wel in een koele noordelijke stroming zitten met maxima rond 10 à 12 graden, misschien net 13 landinwaarts. Er zijn dan veel en brede opklaringen, zeker aan zee, maar er vormen zich ook stapelwolken.

Ook de nacht naar woensdag wordt koud met minima om en nabij het vriespunt en kans op vorst aan de grond.

Volgende week kijken we weer tegen een aantal ronduit koude dagen aan. De eerste helft van de week bevinden we ons weer in een noord tot noordoostelijke stroming met aanvoer van erg koele lucht. De maxima zitten dan weer maar net in de dubbele cijfers, zeker aan de kust. Landinwaarts kan het met de zon erbij eventueel wel weer richting een 13 graden gaan, maar daar hoort weer een frisse noordoostelijke wind bij. Daarbij blijft het ook licht onstabiel met aanhoudend kans op een bui. We krijgen dan ook weer enkele ronduit erg koude nachten. Later in de week zou het dan wel zachter worden, maar zeker niet stabiel. Het blijft ook dan wisselvallig.

Samenvatting:

Vandaag hangt er eerst nevel en mist. Die verdwijnt in de ochtend al snel, maar de zon blijft weg. Er schuiven steeds meer wolken binnen vanuit Frankrijk en in de late ochtend volgt er regen vanaf de Franse grens. Die breidt zich snel over de hele regio uit en vanmiddag is het dan ook eerst overal regenachtig. Die regen kan zelfs intens zijn. In de late middag wordt het droger vanaf het westen. Het is daarbij rond fris met minima rond 5 graden om de dag te starten. Overdag geraken we niet veel verder dan tot 10-11 graden aan de kust tot 12 landinwaarts. Daarbij staat een eerst zwakke zuidenwind, later wordt die zuidwest en spant wat aan.

Vanavond en vannacht blijft het wisselend tot zwaar bewolkt met vooral later in de nacht weer een aantal verspreide binnenlopende buien. Minima rond 6-7 graden tegen de ochtend.

Geert, zaterdag 22 april, 06.50 uur

Ps: Voor nieuwe bezoekers: ga zeker ook eens kijken op de pagina van mijn weerboek: https://geertnaessens.be/weerzeggerij/

Nieuw! Je kan hier het video-weerbericht beluisteren van vandaag. Dit is een proefproject en afhankelijk van tijd, weerbeeld en reacties hierop, is het de bedoeling dat ik dit de komende tijd op meer regelmatige basis ga doen. Veel luisterplezier ermee. Als je trouwens doorklikt op “bekijken op Youtube”, dan kom je op mijn youtube-kanaal terecht met nog veel meer leuke en interessante filmpjes. Snuister daar gerust eens rond en abonneer je daar ook op, dan krijg je telkens een melding als er een nieuw filmpje opgeladen wordt.

Belangrijk vraagje: wil je dit filmpje/deze pagina ook zélf delen op jouw sociale media? Zo wordt de groep van mensen die we bereiken steeds groter 🙂 Je kan dit gemakkelijk doen door onderaan deze pagina in de blauwe balk te klikken op het icoontje van je keuze en zo kan je alles delen op je eigen sociale media en wordt onze groep lezers en volgers steeds groter. Alvast dankjewel bij voorbaat!