Algemene luchtdruk:
Een Atlantisch lagedrukgebied ligt tussen IJsland en Schotland en beheerst zo goed als de volledige weerkaart. Boven Europa zien we nog wat tegengas in de vorm van wat hogedruk, maar veel weerstand komt daar eigenlijk niet van. Diverse fronten en buienlijnen van dat Atlantisch laag trokken de voorbije dagen al door onze regio. Dat leverde per momenten flink wat neerslag op. Ook vandaag moet er nog zo een storing door in de loop van de namiddag.
Vanaf morgen zien we dan de vorming van een sterk Europees hogedrukgebied. Nu heeft vooral het Europese model daar de voorbije dagen toch al aardig wat moeite mee gehad in de berekeningen. Zo zag je gisteren bijvoorbeeld plots een erg natte pluim verschijnen voor volgende week. Andere modellen zijn daar niet echt in mee gegaan en kijk es naar de pluim van vandaag: die is nu weer veel droger. Nu gaat het Europese model mee met de meeste andere modellen en toont dit hoog weer sterker waardoor we in een zachte zuidelijke stroming zouden geraken. Wel met veel wolken want de ligging van het hoog is niet ideaal waardoor toch nog veel staartjes van storingen tot bij ons geraken, maar dat zou niet veel neerslag opleveren volgens deze run:

Merk op: zoals lange tijd door velen van jullie gevraagd nam ik intussen de tijd om die pluim eens nader uit te leggen in een aparte video. Deze kun je helemaal onderaan dit weerbericht terugvinden. Neem er je tijd voor die op het gemak en eens rustig te bekijken want het is een wat langere bijdrage geworden dan gewoonlijk omdat er over zo een pluim wel veel te vertellen is!


Vandaag:
Vandaag start met veel wolken en dat blijft even zo. Toch liggen er ook wat opklaringen in de zuidwestelijke aanvoerrichting waardoor er straks misschien toch wel tijdelijk wat zonnige momenten kunnen doorbreken. Tijdelijk want het duurt niet lang. Een storing is onderweg en zal zeker vanmiddag zorgen voor perioden met regen of buien. Daarbij wordt het een 13-tal graden met een matige zuidwestelijke wind.
Vanavond en vannacht is het dan weer droog, maar met veel wolken. Eerst wat opklaringen, later slaat alles weer dicht. Minima ergens rond een 6 graden tegen de ochtend bij een zwakke tot aan zee matige naar zuid draaiende wind.
Hieronder vind je zoals gewoonlijk het video-weerbericht. Gewoon klikken op de link en kijken. Ook onderaan dit weerbericht vind je nog een leuk weerfilmpje. Daar kan je ook doorklikken naar mijn youtube-kanaal waar je nog veel meer leuke weer- en natuurfilmpjes terugvindt. Mag ik ook een oproep doen om zoveel mogelijk bij je vrienden en kennissen het bestaan van dit (gesproken) weerbericht te verspreiden? Ik weet dat veel mensen hier vragende partij voor zijn, maar het bestaan van deze site en het videoweerbericht niet kennen, vandaar mijn warme oproep! Zeg het door!
Indien je dat wenst, kan je ook elke dag een melding op Whatsapp krijgen van zodra het nieuwe weerbericht online staat. Ook bij ernstige dreigingen of calamiteiten of bij leuke weetjes worden hier in de loop van de dag updates gegeven. Scan of tik daarvoor op onderstaande code en vervoeg deze groep:

Morgen:
Morgen is het nog niet volledig stabiel. Er is ook dan weer veel bewolking met gaandeweg en verspreid over de dag ook weer eens wat regen of een bui. Er trekt dan nog een zwakke storing door waarbij wat lichte neerslag kan vallen. De maxima zitten ergens weer rond een 13-14 graden bij een altijd maar goed doorstaande zuid tot zuidwestelijke wind.
In de avond en nacht is het droog met veel wolken.
Overmorgen:
Dinsdag is mogelijk een volledig droge dag, maar er is veel bewolking. Op de flank van een Europees hogedrukgebied kunnen staartjes van storingen nog tot bij ons geraken en dat zorgt voor die wolken, mogelijk met een drupje. De zuidelijke wind waait matig en het wordt een 14 graden.
De avond en nacht verlopen zwaar bewolkt tot betrokken met relatief zachte minima.
Later:
Ook woensdag lijkt het wat beter te kunnen zijn. Mogelijk wordt dat een droge dag al durf ik dat nog niet met zekerheid te zeggen. Wel opnieuw veel wolken en geleidelijk wat verder oplopende temperaturen tot rond 15 graden dan.
Ook in de tweede helft van de week lijkt hogedruk nu toch meer aan zet te blijven met rustig weer met veel wolken weliswaar. Het is wel meest droog en de maxima hebben de neiging om nog wat verder op te lopen.
Samenvatting:
Vandaag start grijs, maar mogelijk verschijnen er gaandeweg toch wat opklaringen. Vanmiddag trekt dan een zone met wat buien en regen door. Maxima rond 13 graden bij een matige zuidwestelijke wind.
Vanavond en vannacht droog weer, maar gaandeweg weer met veel wolken en minima die tegen de ochtend rond 5-6 graden landelijk kunnen uitkomen. Aan zee iets hoger.
Geert, zondag 02 november, 08.55 uur
Ps: Voor nieuwe (en ook terugkerende) bezoekers: ga zeker ook eens kijken op de pagina van mijn weerboek: https://geertnaessens.be/weerzeggerij/
De weerpluim: lang beloofd en uiteindelijk is ie er: de video die zo’n pluim uitlegt: hoe werkt zo’n weerpluim? Wat kan je daarop allemaal van informatie vinden en hoe moet je die info lezen en interpreteren?
Belangrijk vraagje: als je zin hebt, wil je dit filmpje/deze pagina ook zélf delen op jouw sociale media? Zo wordt de groep van mensen die we bereiken steeds groter 🙂 Je kan dit gemakkelijk doen door onderaan deze pagina in de blauwe balk te klikken op het icoontje van je keuze en zo kan je alles delen op je eigen sociale media en wordt onze groep lezers en volgers steeds groter. Alvast dankjewel bij voorbaat!







