VR

11/14/2025

Weertype

Weertype

11° | 14°

80 %

Windrichting

3 bft
We zien ook vandaag net als gisteren, nog altijd drie gebieden met verschillende gebieden van l [...]
Lees verder

ZA

15 nov

Weertype

Weertype

10° | 13°

30 %

Windrichting

2-3 bft
Morgen, zaterdag is dan de overgangsdag naar koelere temperaturen. Of dat al direct zaterdag zo [...]
Lees verder

ZO

16 nov

Weertype

Weertype

| 10°

30 %

Windrichting

3-4 bft
Zondag zitten we in koudere lucht. Het klaart weer wat op, maar gaandeweg de dag verschijnen er [...]
Lees verder

MA

17 nov

Weertype

Weertype

| 11°

80 %

Windrichting

3-4 bft
Maandag zitten we in een koelere noordelijke stroming. Toch halen we nog wel 10-11 graden. Zeke [...]
Lees verder

Algemene luchtdruk:

Een hogedrukgebied nog altijd met kern ten zuidwesten van Ierland bepaalt ons weer. Het verplaatst zich heel langzaam wat verder in onze richting en zal na het weekeind uiteindelijk voor een meer noordelijke positie kiezen. Daarbij slagen nog steeds staartjes van storingen erin om het hoog heen te kruipen en zo telkens voor perioden met veel wolken te zorgen. Eventueel vergezeld van eens wat lichte verspreide motregen of een enkel licht buitje. Er wordt ook vrij zachte lucht aangevoerd, maar doordat het hoog volgende week voor een meer noordelijke ligging kiest, wordt die lucht tegen dan wel geleidelijk aan koeler al lijkt ook dat in de laatste verwachtingen toch weer af te vlakken omdat het hoog niet echt doortrekt, maar eerder ergens ten noordoosten van ons positie kiest.

De pluim toont dan ook een vrij inspiratieloos weerbeeld met weinig veranderingen in temperatuur en vooral ook weer zo goed als volledig droog of het moet eens een klein buitje of wat lichte regen zijn. Die droogte loopt trouwens stilaan weer flink uit de hand en dat is bijzonder opmerkelijk zo laat op het jaar. Zo geldt sinds een paar dagen trouwens alweer code geel voor brandgevaar voor Limburg en Antwerpen … En met de vooruitzichten die er zijn, zou het mij niet verwonderen als ook onze regio straks volgt. Ondanks dat er af en toe wel eens wat viel, is dat niet voldoende om de enorme tekorten te counteren die sinds het voorbije jaar zijn opgebouwd en kijk eens naar de droogte op de pluim. Die lijkt steeds verder aan te houden. Alleen op heel lange termijn een paar signaaltjes en die schuiven ook steeds mee achteruit:

 

 

Merk op: zoals lange tijd door velen van jullie gevraagd nam ik intussen de tijd om die pluim eens nader uit te leggen in een aparte video. Deze kun je helemaal onderaan dit weerbericht terugvinden. Neem er je tijd voor die op het gemak en eens rustig te bekijken want het is een wat langere bijdrage geworden dan gewoonlijk omdat er over zo een pluim wel veel te vertellen is!

 

 

Overdag's Nachts

Vandaag:

Vandaag zien we opnieuw meer van hetzelfde: veel wolken, meest droog of het moet zijn dat er eens een drupje motregen opduikt met maxima opnieuw ergens rond een graad of 17. Rustig ook met een zwakke noordwestelijke wind. Gaandeweg de dag is ook dan wel al eens een opklaring mogelijk met wat meer ruimte voor de zon, maar over het algemeen zijn het toch de wolken die overheersen. In tegenstelling tot gisteren dus.

In de avond en nacht ook telkens een mix met dezelfde ingrediënten. Altijd veel wolken met minima ergens rond 11 graden en kans op een enkele spat motregen of een licht buitje.

 

 

Hieronder vind je zoals gewoonlijk het video-weerbericht. Gewoon klikken op de link en kijken. Ook onderaan dit weerbericht vind je nog een leuk weerfilmpje. Daar kan je ook doorklikken naar mijn youtube-kanaal waar je nog veel meer leuke weer- en natuurfilmpjes terugvindt. Mag ik ook een oproep doen om zoveel mogelijk bij je vrienden en kennissen het bestaan van dit (gesproken) weerbericht te verspreiden? Ik weet dat veel mensen hier vragende partij voor zijn, maar het bestaan van deze site en het videoweerbericht niet kennen, vandaar mijn warme oproep! Zeg het door!

 

 

Indien je dat wenst, kan je ook elke dag een melding op Whatsapp krijgen van zodra het nieuwe weerbericht online staat. Ook bij ernstige dreigingen of calamiteiten of bij leuke weetjes worden hier in de loop van de dag updates gegeven. Scan of tik daarvoor op onderstaande code en vervoeg deze groep:  

 

Morgen:

Morgen zien we een zelfde verhaal met een geleidelijk wat meer naar noordwest tot noord draaiende wind, maar de maxima blijven ook dan toch nog altijd ergens rond een 17-tal graden zitten. Er is opnieuw veel bewolking met mogelijk eens een drupje, maar meest is het droog en rustig. De wind waait zwak uit het noorden.

In de avond en nacht hetzelfde beeld: veel wolken, rustig en minima ergens rond een graad of 10 of iets meer.

Overmorgen:

Zondag: hetzelfde weerbeeld … veel wolken, mogelijk een buitje en maxima steeds rond een 17 graden met een zwakke noordelijke wind.

Later:

Maandag: geen verandering in het weerbeeld.

Ook volgende week lijkt er amper of geen verandering in het weerbeeld te komen. We blijven met hogedruk dicht in de buurt zitten, maar die zit niet dicht genoeg om staartjes van storingen tegen te houden. Het blijft dan ook meest zwaar bewolkt met kans op eens een drupje, maar ook niet meer dan dat. In de temperaturen komt weinig verandering. Mogelijk tijdelijk een fractie lager, maar zelfs dat is niet zeker.

Samenvatting:

Vandaag zijn er weer veel wolken. Meest is het droog al is een drupje niet uitgesloten. De bewolking overheerst al sluit dat niet uit dat er eens een enkele korte opklaring kan doorbreken. Maxima rond 17 graden bij een zwakke noordwestelijke wind.

Vanavond en vannacht is het weer zwaar bewolkt tot betrokken met minima rond 11 graden. Eventueel valt er tijdelijk weer ergens eens een drupje motregen of een klein buitje. Het kan ook wat nevelig zijn.

Geert, vrijdag 10 oktober, 07.15 uur

 

Ps: Voor nieuwe (en ook terugkerende) bezoekers: ga zeker ook eens kijken op de pagina van mijn weerboek: https://geertnaessens.be/weerzeggerij/

 

De weerpluim: lang beloofd en uiteindelijk is ie er: de video die zo’n pluim uitlegt: hoe werkt zo’n weerpluim? Wat kan je daarop allemaal van informatie vinden en hoe moet je die info lezen en interpreteren?

Belangrijk vraagje: als je zin hebt, wil je dit filmpje/deze pagina ook zélf delen op jouw sociale media? Zo wordt de groep van mensen die we bereiken steeds groter 🙂 Je kan dit gemakkelijk doen door onderaan deze pagina in de blauwe balk te klikken op het icoontje van je keuze en zo kan je alles delen op je eigen sociale media en wordt onze groep lezers en volgers steeds groter. Alvast dankjewel bij voorbaat!