Algemene luchtdruk:
Een fors lagedrukgebied, eigenlijk een stormdepressie, ligt intussen nabij de zuidkust van Noorwegen en trekt verder noordoostwaarts weg. In het kielzog van het laag staat nog steeds veel wind, al neemt dat windveld vandaag wel verder af. In de loop van de dag krijgen we dan ook geleidelijk aan met een wig van hogedruk te maken en wordt alles stilaan weer wat rustiger. Morgen trekt nog een volgende lagedrukgebied over met enkele storingen. In de tweede helft van de week lijkt zal vervolgens hogedruk weer meer aan zet komen met tegen vrijdag zelfs een heuse opstoot van zomerse warmte. Waarschijnlijk doet ook de zaterdag hier nog aan mee. Nadien is alles wat onzeker al lijkt het er steeds meer op dat we dag weer gaan voor een meer noordelijke invloed van koelere lucht die zou binnenlopen met bijhorende lichte wisselvalligheid. Dat zie je dan ook vanaf zondag duidelijk in de nieuwste pluim terug:

Merk op: zoals lange tijd door velen van jullie gevraagd nam ik intussen de tijd om die pluim eens nader uit te leggen in een aparte video. Deze kun je helemaal onderaan dit weerbericht terugvinden. Neem er je tijd voor die op het gemak en eens rustig te bekijken want het is een wat langere bijdrage geworden dan gewoonlijk omdat er over zo een pluim wel veel te vertellen is!


Vandaag:
Vandaag lijkt het allemaal weer wat beter te zijn dan die onstuimige dag van gisteren. Een wig van hoge druk wurmt zich er weer tussen en onderdrukt de buien wat. Het zal dan ook grotendeels droog blijven al is een lokale bui verspreid doorheen de dag en de regio zeker nog wel mogelijk. Verder zien we brede opklaringen, maar ook wolkenvelden. Vanmiddag geleidelijk aan vooral hoge wolkensluiers die binnenlopen op nadering van een volgende storing. De zuidwestelijke wind neemt af, maar het blijft toch wel nog winderig bij ongeveer weer ergens een 18-19 graden als maxima. Die wind kan aan zee nog 5-6 Bft neerzetten in de ochtend, maar vanmiddag wordt dat minder. De felste windstoten zitten nog ergens rond 50-60 km per uur en nemen ook af.
In de avond en nacht neemt de bewolking geleidelijk verder toe. Eventueel valt er aan zee nog een buitje, maar elders is het droog of zo goed als. Minima ergens rond een 14 graden terwijl de wind later in de nacht weer wat aanspant.
Hieronder vind je zoals gewoonlijk het video-weerbericht. Gewoon klikken op de link en kijken. Ook onderaan dit weerbericht vind je nog een leuk weerfilmpje. Daar kan je ook doorklikken naar mijn youtube-kanaal waar je nog veel meer leuke weer- en natuurfilmpjes terugvindt. Mag ik ook een oproep doen om zoveel mogelijk bij je vrienden en kennissen het bestaan van dit (gesproken) weerbericht te verspreiden? Ik weet dat veel mensen hier vragende partij voor zijn, maar het bestaan van deze site en het videoweerbericht niet kennen, vandaar mijn warme oproep! Zeg het door!
Indien je dat wenst, kan je ook elke dag een melding op Whatsapp krijgen van zodra het nieuwe weerbericht online staat. Ook bij ernstige dreigingen of calamiteiten of bij leuke weetjes worden hier in de loop van de dag updates gegeven. Scan of tik daarvoor op onderstaande code en vervoeg deze groep:

Morgen:
Morgen trekt een volgende lagedrukgebied over onze regio met doortocht van storingen. Er zijn perioden met regen bij maxima steeds rond een zelfde 18-19 graden en ook dan weer redelijk wat wind die ook weer aansterkt. Die regen lijkt echter wel weer niet zo veel te zijn. Waarschijnlijk ergens rond de middag wat lichte regen, maar niet veel meer dan dat.
In de avond en nacht is het droog met wolken en opklaringen.
Overmorgen:
Donderdag wordt het rustiger en droger. De buien trekken weg en maken plaats voor opklaringen met meer zon. Het wordt met een naar zuid draaiende wind ook meteen een stuk warmer. De maxima kunnen dan in de namiddag zeker landinwaarts alweer gemakkelijk naar een 22 tot 23 graden oplopen.
De avond en nacht verloopt ook veel rustiger en kan wat koeler zijn.
Later:
Vrijdag wordt het zelfs zomers warm met 25 graden en meer. Een zuidelijke wind voert dan erg warme lucht aan met veel zon.
Ook zaterdag wordt het waarschijnlijk nog wel zomers warm, maar vanaf zondag zouden de maxima weer een duw krijgen en gaan we weer lager zitten.
Samenvatting:
Vandaag is er nog steeds veel wind, maar die neemt wel af. Aan zee kan het nog krachtig waaien met pieken tot 50-60 km per uur. Per momenten is dat daar zeker nog 5-6 Bft, maar de wind wordt minder. Ook boven land neemt die geleidelijk aan af. Verder is er ruimte voor zon, maar er trekken ook wolken voorbij met kans op nog een enkele lokale bui. Maxima rond 18-19 graden. Vanmiddag geleidelijk en zeker later in de middag weer toenemende bewolking.
Vanavond en vannacht is het weer meer bewolkt tot later zelfs betrokken. Mogelijk nog een lichte bui ergens langs de kust. Minima rond 13-14 graden bij een uiteindelijk later weer wat aanspannende en nog steeds zuidwestelijke wind.
Geert, dinsdag 16 september, 06.25 uur
Ps: Voor nieuwe (en ook terugkerende) bezoekers: ga zeker ook eens kijken op de pagina van mijn weerboek: https://geertnaessens.be/weerzeggerij/
De weerpluim: lang beloofd en uiteindelijk is ie er: de video die zo’n pluim uitlegt: hoe werkt zo’n weerpluim? Wat kan je daarop allemaal van informatie vinden en hoe moet je die info lezen en interpreteren?
Belangrijk vraagje: als je zin hebt, wil je dit filmpje/deze pagina ook zélf delen op jouw sociale media? Zo wordt de groep van mensen die we bereiken steeds groter 🙂 Je kan dit gemakkelijk doen door onderaan deze pagina in de blauwe balk te klikken op het icoontje van je keuze en zo kan je alles delen op je eigen sociale media en wordt onze groep lezers en volgers steeds groter. Alvast dankjewel bij voorbaat!








