WO

06/18/2025

Weertype

Weertype

13° | 24°

0 %

Windrichting

2-3 bft
Een hogedrukgebied boven de Britse Eilanden beheerst ons weer. Het laat in onze buurt geen enke [...]
Lees verder

DO

19 jun

Weertype

Weertype

12° | 25°

0 %

Windrichting

3-4 bft
Ook morgen wordt een zonnige dag met maxima van telkens rond 20 graden aan zee tot een flink st [...]
Lees verder

VR

20 jun

Weertype

Weertype

14° | 27°

0 %

Windrichting

3 bft
Vrijdag wordt het nog warmer en beginnen we aan een aantal zeer warme dagen. Vrijdag kunnen we [...]
Lees verder

ZA

21 jun

Weertype

Weertype

14° | 31°

0 %

Windrichting

2-3 bft
Zaterdag arriveert de hitte opnieuw en gaan we zeker landinwaarts naar maxima van 30 graden en [...]
Lees verder

Algemene luchtdruk:

We zien op de weerkaarten tussen IJsland en de Britse Eilanden nog steeds een hogedrukgebied liggen. Boven de Baltische Staten zien we een lagedrukgebied. Daarbij zet zich tussen die beide een stevige noord tot noordoostelijke stroming in met aanvoer van erg droge lucht die ons weer een hele reeks vrij zonnige dagen zal bezorgen al zijn er ook wel eens wat wolken. Omdat die lucht van oorsprong koeler is en omdat daarin ook enkele al dan niet ‘glazen’ fronten meetrekken met minder warme lucht, zie je in de pluim wel dat de temperaturen weer in een lager echelon terecht komen. In combinatie met de wind zal dat per momenten ronduit koud aanvoelen. Zeker aan zee. In tegenstelling tot eerdere verwachtingen, lijkt dat hoog trouwens meer pas op de plaats te maken en schuift het slechts af en toe wat meer naar het oosten. Je ziet dan ook dat de pluim minder warm is dan eerder al is die ten opzichte van gisteren nu toch weer een fractie warmer geworden. Zeker na het weekeind. Verder ligt er ook nog lagedruk in de buurt van Italië, maar dat is voor ons niet van belang.

De neerslagpluim toont daarbij alweer tot in lengte van dagen zo goed als een flatline. Je ziet een miniem signaaltje op zondag / maandag op doortocht van zo’n zwak frontje, maar dat is eigenlijk verwaarloosbaar en dat negeer ik trouwens ook want ik zie niet goed van waar dat ene druppeltje – want meer is het niet – zou moeten komen. Naar het eind van de pluim toe duiken wel wat signalen op omdat er dan mogelijk een soort van zwakke westelijke circulatie zou kunnen inzetten met passage van wat zwakke fronten, maar erg overtuigend ziet het er nog niet uit. Er zijn ook heel wat andere lijntjes in die pluim te zien: Bovendien is die mogelijke wisselvalligheid ten opzichte van gisteren duidelijk veel minder geworden én zit dat echt pas helemaal aan het eind van de periode. Eerst maar eens wachten of dat er ook werkelijk blijft in zitten en bevestigd wordt de komende dagen. Laat dat dus eerst maar binnen de betrouwbare periode komen:

 

 

Merk op: zoals lange tijd door velen van jullie gevraagd nam ik intussen de tijd om die pluim eens nader uit te leggen in een aparte video. Deze kun je helemaal onderaan dit weerbericht terugvinden. Neem er je tijd voor die op het gemak en eens rustig te bekijken want het is een wat langere bijdrage geworden dan gewoonlijk omdat er over zo een pluim wel veel te vertellen is!

 

 

Overdag's Nachts

Vandaag:

Vandaag zien we ook een koeler weerbeeld al is het dan eerder omgekeerd aan gisteren. We krijgen eerst veel zon met gaandeweg geleidelijk wat binnenlopende wolken en vooral nog altijd een koud aanvoelende en goed doorstaande wind. De maxima zijn in vergelijking met gisteren ongeveer hetzelfde: veel meer dan een 13-14 graden aan de kust tot 16-17 graden elders lijken we niet te halen. De wind blijft opspelen uit noord tot noordoost en is echt ronduit heel storend! Zeker aan de kust, al lijkt er wel een fractie minder wind te zijn dan gisteren. Wel komt er later op de dag en dat kan al vanaf de middag zijn, vanaf de kust bewolking opzetten die van over zee komt. Zeker vlak aan zee kan de zon daarbij verstek gaan geven. Boven land lossen de wolken op.

De nacht naar zaterdag verloopt met een mix van wolken en opklaringen en minima die weer ergens tussen 7 en 10 graden gaan zitten tegen de ochtend. De bewolking neemt wel snel toe en het geraakt later zwaar bewolkt tot betrokken.

 

Hieronder vind je zoals gewoonlijk het video-weerbericht van vandaag. Gewoon klikken op de link en kijken. Ook onderaan dit weerbericht vind je nog een leuk weerfilmpje over een zonsondergang. Daar kan je ook doorklikken naar mijn youtube-kanaal waar je nog veel meer leuke weer- en natuurfilmpjes terugvindt. Mag ik ook een oproep doen om zoveel mogelijk bij je vrienden en kennissen het bestaan van dit (gesproken) weerbericht te verspreiden? Ik weet dat veel mensen hier vragende partij voor zijn, maar het bestaan van deze site en het videoweerbericht niet kennen, vandaar mijn warme oproep! Zeg het door!

 

 

Indien je dat wenst, kan je ook elke dag een melding op Whatsapp krijgen van zodra het nieuwe weerbericht online staat. Ook bij ernstige dreigingen of calamiteiten of bij leuke weetjes worden hier in de loop van de dag updates gegeven. Scan of tik daarvoor op onderstaande code en vervoeg deze groep:  

 

Morgen:

Morgen warmt het weer wat op en moet een maximum van rond een graad of 20 weer mogelijk zijn landinwaarts op beschutte plekken en in stedelijke gebieden. In open gebieden zal dat eerder een 18-19 graden zijn. Veel meer zal het echter niet zijn en de kust blijft telkens achterwege en er is ook telkens die aanspannende wind uit noord tot noordoost. Die waait dan iets minder hard, maar het resultaat is hetzelfde met een echt koud aanvoelende wind. Er is veel zon, maar zeker in het begin van de dag ook nog de nodige wolken. Overdag lossen die wel grotendeels op.

In de nacht naar zondag duiken er weer wat meer wolken op bij minima rond een 10-tal graden.

Overmorgen:

Zondag duiken er gaandeweg de dag weermeer wolken op en dan krijgen we een mix van wolken en opklaringen. Er blijft altijd maar die noordelijke wind al waait die wel duidelijk minder hard, maar kan zeker aan de kust weer ronduit storend worden. We halen een 15 graden aan zee tot rond de 18 à 20 landinwaarts.

Later:

Ook maandag sluit aan bij rijtje met wolken en zon en maxima ergens rond een graad of 20. De wind is minder geworden, maar komt nog altijd uit die noord tot noordoostelijke hoek.

Ook na het weekeind blijven we in een koelere noord tot noordoostelijke stroming zitten. Hoewel de temperaturen op zich daarbij eigenlijk best wel meevallen, voelt het door de wind die er ook blijft staan wel koeler aan. Vooral de kust blijft telkens achter in temperaturen. Zeker in die wind is het ronduit onaangenaam. Op heel lange termijn is er meer onzekerheid (zie inleidende bespreking).

Samenvatting:

We zien vandaag eerst de zon. Gaandeweg komt er Noordzeebewolking binnen die vooral aan de kust kan zorgen voor binnenlopende wolken. Landinwaarts lossen die grotendeels op. Het wordt een 13 graden aan zee tot 17 elders. Er blijft een storende noordelijke wind staan al is die wel wat minder geworden, maar zeker aan zee blijft die echt goed doorwaaien.

Vanavond en vannacht schuiven de wolken verder landinwaarts ook binnen met minima rond 8 graden. De wind neemt af, maar blijft zeker aan zee goed aanwezig.

Geert, vrijdag 16 mei, 06.30 uur

Ps: Voor nieuwe (en ook terugkerende) bezoekers: ga zeker ook eens kijken op de pagina van mijn weerboek: https://geertnaessens.be/weerzeggerij/

 

De weerpluim: lang beloofd en uiteindelijk is ie er: de video die zo’n pluim uitlegt: hoe werkt zo’n weerpluim? Wat kan je daarop allemaal van informatie vinden en hoe moet je die info lezen en interpreteren?

Belangrijk vraagje: als je zin hebt, wil je dit filmpje/deze pagina ook zélf delen op jouw sociale media? Zo wordt de groep van mensen die we bereiken steeds groter 🙂 Je kan dit gemakkelijk doen door onderaan deze pagina in de blauwe balk te klikken op het icoontje van je keuze en zo kan je alles delen op je eigen sociale media en wordt onze groep lezers en volgers steeds groter. Alvast dankjewel bij voorbaat!