WO

06/18/2025

Weertype

Weertype

13° | 24°

0 %

Windrichting

2-3 bft
Een hogedrukgebied boven de Britse Eilanden beheerst ons weer. Het laat in onze buurt geen enke [...]
Lees verder

DO

19 jun

Weertype

Weertype

12° | 25°

0 %

Windrichting

3-4 bft
Ook morgen wordt een zonnige dag met maxima van telkens rond 20 graden aan zee tot een flink st [...]
Lees verder

VR

20 jun

Weertype

Weertype

14° | 27°

0 %

Windrichting

3 bft
Vrijdag wordt het nog warmer en beginnen we aan een aantal zeer warme dagen. Vrijdag kunnen we [...]
Lees verder

ZA

21 jun

Weertype

Weertype

14° | 31°

0 %

Windrichting

2-3 bft
Zaterdag arriveert de hitte opnieuw en gaan we zeker landinwaarts naar maxima van 30 graden en [...]
Lees verder

Algemene luchtdruk:

Vandaag zitten we weer de hele dag onder invloed van een uitloper van een hogedrukgebied met kern nabij de Azoren. Deze trekt echter snel door waarna we dan op zondag een herhaling van zetten zien met een nieuw lagedrukgebied dat met een storing in de loop van de vroege ochtend doorheen onze regio trekt. Maandag is het dan weer de beurt aan een hogedrukgebied en dat zal dan een blijver zijn die zich later in de week met kern boven Scandinavië settelt. Dat levert ons volgende week een aantal veel warmere en vrij zonnige dagen op. De grote kentering die daarbij gisteren voor later in de week te zien was met overgang naar veel kouder weer, is verdwenen. Net zoals ik dat gisteren al aangaf. De pluim toont tot in lengte van dagen mooi weer zonder neerslag en telkens met veel zon. Het warmt daarbij aanvankelijk fors op tot rond donderdag, waarna het dan later weer wat minder zacht zou zijn, maar zeker niet koud:

 

 

Merk op: zoals lange tijd door velen van jullie gevraagd nam ik intussen de tijd om die pluim eens nader uit te leggen in een aparte video. Deze kun je helemaal onderaan dit weerbericht terugvinden. Neem er je tijd voor die op het gemak en eens rustig te bekijken want het is een wat langere bijdrage geworden dan gewoonlijk omdat er over zo een pluim wel veel te vertellen is!

 

 

Overdag's Nachts

Vandaag:

Vandaag is het weer droog met wolken en opklaringen en maxima ergens rond een graad of 12 landinwaarts. Aan zee is dat een graad of 2 minder. De wind waait daarbij meest matig uit een noordwestelijke richting. Er is veel ruimte voor de zon. Aan zee kan die zo goed als ongehinderd schijnen. Landinwaarts duiken verspreid wat stapelwolken op, maar die bedekken de hemel niet volledig. Dat is goed nieuws voor de gedeeltelijke zonsverduistering die er vandaag te zien zal zijn! Die begint om 11.14 uur en eindigt om 13.01 uur met hoogtepunt om 12.07 uur. Dat is er ongeveer 36 tot 38% van de zon bedekt. Als je kijkt, gebruik dan zeker bescherming zoals een eclips-brilletje!

In de nacht naar zondag wisselen opklaringen en wolken af, maar de bewolking neemt wel toe. De nachten blijven toch ook steeds aan de koele kant. Tegen de ochtend is het betrokken geworden.

 

Hieronder vind je zoals gewoonlijk het video-weerbericht van vandaag. Gewoon klikken op de link en kijken. Ook onderaan dit weerbericht vind je nog een leuk weerfilmpje over een zonsondergang. Daar kan je ook doorklikken naar mijn youtube-kanaal waar je nog veel meer leuke weer- en natuurfilmpjes terugvindt. Mag ik ook daarvoor een oproep doen om zoveel mogelijk bij je vrienden en kennissen het bestaan van dit (gesproken) weerbericht te verspreiden? Ik weet dat veel mensen hier vragende partij voor zijn, maar het bestaan van deze site en het videoweerbericht niet kennen, vandaar mijn warme oproep! Zeg het door!

 

 

Indien je dat wenst, kan je ook elke dag een melding op Whatsapp krijgen van zodra het nieuwe weerbericht online staat. Ook bij ernstige dreigingen of calamiteiten of bij leuke weetjes worden hier in de loop van de dag updates gegeven. Scan of tik daarvoor op onderstaande code en vervoeg deze groep:  

 

Morgen:

Morgen trekt dan in de vroege ochtend een frontensysteem door, maar veel lijkt dat aan neerslag allemaal niet op te leveren. Hier en daar eens wat lichte regen of een bui, meer lijkt dat niet te worden. We hebben wel met veel wolken te maken en maxima rond een 12 tot 13 graden. In de loop van de ochtend al wordt het ook weer overal droog en volgen er dan geleidelijk ook weer opklaringen. In de namiddag laat de zon zich zelfs weer flink zien.

De nacht naar maandag wordt weer koeltjes met minima die geleidelijk weer wegzakken naar een 3-4 graden tegen de ochtend.

Overmorgen:

Maandag wordt een vrij aardige dag. Het is droog en er is veel ruimte voor de zon. Het is wel nog niet zo zacht met maxima die ergens weer rond een graad of 13 zullen uitkomen.

Later:

Dinsdag wordt een fraaie zonnige dag. Er is weinig of geen bewolking meer en de maxima lopen gemakkelijk op naar een 15-tal graden en meer.

Ook later in de week zien we een verder zetten van het vrij rustige weer met temperaturen die geleidelijk weer iets oplopen, maar aanhoudend met weinig of geen neerslag. Later in de week kunnen we zelfs naar de 20 graden toe gaan.

Samenvatting:

Vandaag wordt een aardige dag. Er is veel zon. Aan zee schijnt die zo goed als ongehinderd. Landinwaarts duiken er wat stapelwolken op. Het wordt daarbij rond 10 graden aan de kust tot een graad of 12 elders. Daarbij staat een matige noordwestelijke wind. We zullen dus zeker goed kunnen kijken naar de gedeeltelijke zonsverduistering straks: zie dagbespreking voor de details.

Vanavond en vannacht neemt de bewolking toe. Het koelt af naar 4 tot 6 graden en tegen de ochtend trekt dan een heel zwakke regenzone binnen.

Geert, zaterdag 29 maart, 09.25 uur

Ps: Voor nieuwe (en ook terugkerende) bezoekers: ga zeker ook eens kijken op de pagina van mijn weerboek: https://geertnaessens.be/weerzeggerij/

 

De weerpluim: lang beloofd en uiteindelijk is ie er: de video die zo’n pluim uitlegt: hoe werkt zo’n weerpluim? Wat kan je daarop allemaal van informatie vinden en hoe moet je die info lezen en interpreteren?

Belangrijk vraagje: als je zin hebt, wil je dit filmpje/deze pagina ook zélf delen op jouw sociale media? Zo wordt de groep van mensen die we bereiken steeds groter 🙂 Je kan dit gemakkelijk doen door onderaan deze pagina in de blauwe balk te klikken op het icoontje van je keuze en zo kan je alles delen op je eigen sociale media en wordt onze groep lezers en volgers steeds groter. Alvast dankjewel bij voorbaat!