WO

07/09/2025

Weertype

Weertype

11° | 23°

10 %

Windrichting

2-3 bft
Een uitloper van het hogedrukgebied van de Azoren neemt de controle over ons weer over. Die uit [...]
Lees verder

DO

10 jul

Weertype

Weertype

10° | 24°

10 %

Windrichting

2 bft
Ook morgen wordt een fraaie dag met veel zon, hoge maxima en rustig weer. Ook dan zijn er evide [...]
Lees verder

VR

11 jul

Weertype

Weertype

13° | 25°

10 %

Windrichting

2 bft
Vrijdag: zomers. Veel zon, hoge maxima en droog weer met een zwakke naar noordoost draaiende wi [...]
Lees verder

ZA

12 jul

Weertype

Weertype

13° | 26°

10 %

Windrichting

2 bft
Zaterdag brengt ons ook rustig, mooi en zonnig zomerweer met zomerse maxima die weer gemakkelij [...]
Lees verder

Algemene luchtdruk:

Een hogedrukgebied beheerst de weerkaarten nog altijd volledig en blijft dat ook nog wel even doen. Het strekt zich uit van over de Britse Eilanden, over gans Europa tot voorbij de Zwarte Zee en Turkije. De kern ervan ligt boven Oost-Europa en heeft een uitloper tot over onze regio. Daarbij zit de wind in een zuidelijke tot zuidoostelijke richting met aanvoer van koude landlucht. Actieve storingen bereiken ons voorlopig niet want die trekken in een grote bocht om het hoog heen richting Scandinavië. Daarbij zien we bij ons dat (door mogelijke opklaringen) de minima toch weer onderhevig zijn aan kans op wat lichte nachtvorst, maar ook niet meer dan dat. Bovendien zal dat enkel het geval zijn als het voldoende opklaart en dat moet ik eerlijk gezegd toch nog wel zien. Ik vind de Europese pluim daar op dit moment wel heel enthousiast over en de praktijk geeft mij tot nu toe gelijk. Ook de voorbije nacht zijn de verwachte opklaringen door dat model er niet gekomen. Toch lijken door verdere afkoeling van de luchtmassa bij ons mogelijk lichte nachtvorsten de komende nachten wel weer realistisch te zijn. Het blijft verder over de hele lijn verder droog of zo goed als al vrees ik dat een klein buitje of misschien eens wat lichte motregen (motsneeuw?) zeker niet volledig kan uitgesloten worden. Op heel lange termijn zie je dat de koudste lucht weer verdwijnt en dat intussen zo goed als alle lijntjes in die pluim weer voor een forse verzachting gaan, later zelfs met inzettende regen. De winter slaagt er dus nog steeds niet in om iets deftigs te presteren en lijkt dat ook zoals ik al eerder aangaf deze maand ook niet meer van plan te zijn:

 

 

Merk op: zoals lange tijd door velen van jullie gevraagd en zoals door mij beloofd, nam ik intussen de tijd om die pluim eens nader uit te leggen in een aparte video. Deze kun je helemaal onderaan dit weerbericht terugvinden. Neem er je tijd voor die op het gemak en eens rustig te bekijken want het is een wat langere bijdrage geworden dan gewoonlijk omdat er over zo een pluim wel veel te vertellen is!

 

 

Overdag's Nachts

Vandaag:

Ook vandaag is een vrij koude dag met een maximale temperatuur van 2 tot 3 graden. Daarbij voelt het ook kouder aan want er is wat meer wind dan de vorige dagen. Die komt heel zwak uit zuid tot zuidoost, maar is meer aanwezig met een scherper gevoel van koude. De dag is trouwens ook kouder begonnen met opnieuw ook nevel en mist en minima net onder, rond of net boven het vriespunt. Het blijft daarbij grijs. De kans dat de zon door deze laag wolken geraakt is zo goed als onbestaande.

In de nacht kan het weer een graadje vriezen. Mogelijk klaart het dan wel wat meer op en zien we dan tegen zondagochtend toch wat lagere minimumtemperaturen verschijnen. We gaan het zien en afwachten, maar ik verwacht het niet. Ik denk dat het ook vanavond en vannacht grijs en bewolkt blijft met vorming van nevel en mist. Daarbij kan het licht gaan vriezen doordat de aanwezige luchtmassa gewoon verder afkoelt. Er is dus kans op wat lokale gladheid door aanvriezende mist en die kan ook wat uitvallen of zelfs wat lichte motsneeuw produceren.

 

Hieronder vind je zoals gewoonlijk het video-weerbericht van vandaag. Gewoon klikken op de link en kijken. Ook onderaan dit weerbericht vind je nog een leuk weerfilmpje over een zonsondergang. Daar kan je ook doorklikken naar mijn youtube-kanaal waar je nog veel meer leuke weer- en natuurfilmpjes terugvindt. Mag ik ook daarvoor een oproep doen om zoveel mogelijk bij je vrienden en kennissen het bestaan van dit (gesproken) weerbericht te verspreiden? Ik weet dat veel mensen hier vragende partij voor zijn, maar het bestaan van deze site en het videoweerbericht niet kennen, vandaar mijn warme oproep! Zeg het door!

 

Indien je dat wenst, kan je ook elke dag een melding op Whatsapp krijgen van zodra het nieuwe weerbericht online staat. Ook bij ernstige dreigingen of calamiteiten of bij leuke weetjes worden hier in de loop van de dag updates gegeven. Scan of tik daarvoor op onderstaande code en vervoeg deze groep:  

 

Morgen:

Ook morgen verwacht ik eigenlijk geen opklaringen. Het blijft ook dan meer dan waarschijnlijk bewolkt en grijs. Komt die zon er toch hier of daar door, dan is dat mooi meegenomen, maar ik verwacht het niet of amper. Het blijft koud met maxima opnieuw rond 2-3 graden en een koud aanvoelende, weliswaar zwak waaiende wind uit het zuiden.

De nacht naar maandag blijft het bewolkt met mogelijk een korte opklaring. Er vormt zich weer nevel en mist bij minima die weer overal licht negatief gaan worden.

Overmorgen:

Maandag is het opnieuw zwaar bewolkt, mogelijk met een tijdelijke opklaring, maar veel stelt dat niet voor. De maxima lopen wel weer wat op en er is ook wat meer wind uit zuid tot zuidwest, maar veel meer dan  4-5 graden halen we nog niet.

Later:

Dinsdag lopen de maxima al naar 5-6 graden op met een wat verder aansterkende zuidwestelijke wind en nog altijd veel wolken. Mogelijk trekken er later op de dag wat opklaringen binnen, maar het is te ver vooruit om dat nu al met zekerheid te gaan zeggen.

Later volgende week zitten de maxima in een stijgende lijn. Ook de kans op neerslag wordt later in de week weer groter en het licht winterse weer maakt weer plaats voor veel meer wisselvalligheid.

Samenvatting:

Ook vandaag is helaas opnieuw een grotendeels grijze, koude en rustige winterse dag. Er is nog altijd nevel en lokaal hangt er ook nog mist, maar het zicht zal in de loop van de dag duidelijk beter worden. De zon raakt er niet door. De mist kan lokaal ook wat uitvallen in de vorm van wat motregen of zelfs lichte motsneeuw. Het wordt niet meer dan 2-3 graden, wat ook nog eens kouder aanvoelt door een zwakke zuidoostelijke wind die wel duidelijk wat harder waait dan de vorige dagen.

Vanavond en vannacht is het ook zwaar bewolkt tot betrokken en nevelig bij minima die toch zakken naar licht negatieve waarden van een -1 graad, lokaal mogelijk wat minder.

Geert, zaterdag 18 januari, 10.05 uur

Ps: Voor nieuwe (en ook terugkerende) bezoekers: ga zeker ook eens kijken op de pagina van mijn weerboek: https://geertnaessens.be/weerzeggerij/

 

De weerpluim: lang beloofd en uiteindelijk is ie er: de video die zo’n pluim uitlegt: hoe werkt zo’n weerpluim? Wat kan je daarop allemaal van informatie vinden en hoe moet je die info lezen en interpreteren?

Belangrijk vraagje: als je zin hebt, wil je dit filmpje/deze pagina ook zélf delen op jouw sociale media? Zo wordt de groep van mensen die we bereiken steeds groter 🙂 Je kan dit gemakkelijk doen door onderaan deze pagina in de blauwe balk te klikken op het icoontje van je keuze en zo kan je alles delen op je eigen sociale media en wordt onze groep lezers en volgers steeds groter. Alvast dankjewel bij voorbaat!