Algemene luchtdruk:
We krijgen vandaag en morgen even een heel kleine pauze in het depressiegeweld. Nochtans verandert er in grote lijnen eigenlijk niets op de weerkaarten: we zitten en blijven in een zeer stevige westcirculatie met een straalstroom die vol op West-Europa gericht blijft. De weerkaarten worden daarbij al weken gedomineerd door lagedrukgebieden en daar komt voorlopig geen enkele verandering in. Het laag dat ons de voorbije dagen de nodige regen bezorgde, ligt nu boven de Noordzee in de buurt van Denemarken en trekt snel al verder opvullend naar het oosten weg. Dat kan nog zorgen voor een enkele bui, maar vanuit het westen nadert nu snel een wig van hoge luchtdruk. Die zal ons vandaag en deels ook nog morgen heel tijdelijk in bescherming nemen. Lang duurt dat niet want tegen zondagavond neemt een volgend Atlantisch laag alweer de hoofdrol op zich met nieuwe regen- en buiengebieden die onze kant op komen. Rond al die lagedrukgebieden circuleren losse buien, buienclusters, buienlijnen en storingen. Die brengen ons allemaal natte perioden en die regen zorgt intussen in sommige regio’s voor grote waterproblemen. Vooral in de Westhoek zijn er problemen met overstromingen, maar ook het stroomgebied van de Leie krijgt stilaan met wateroverlast te maken. Hoewel het water daar nu de komende 48 uur wat kan zakken, is er voor volgende week aanhoudend gevaar op overstroming want als we daarbij de pluim bekijken, dan is er voorlopig weinig hoop op verandering. Het blijft nog een hele tijd erg onstabiel met heel geregeld de nodige neerslag.


Vandaag:
Vandaag wordt het geleidelijk aan beter. De wind draait naar het noordwesten, waarbij er aanvankelijk wel nog een paar buien kunnen zijn. Die kunnen nog wel wat lokale neerslag brengen, maar gaandeweg de dag komen er toch meer opklaringen met meer droge perioden. De maxima zitten rond een 10-tal graden, net als de vorige dagen.
In de nacht naar zondag komen we in koelere lucht terecht met meer en bredere opklaringen. Het koelt meer af en de minima dalen echt wel forser, maar het lijkt niet zo koud te worden als in eerdere verwachtingen zat. Het kwik kan dalen tot rond 2-3 graden met wat vorst aan de grond, maar daar zou het bij blijven. Er ontstaat later in de nacht immers nevel en mist en die zou een verdere afkoeling tegen houden. Er drijven tegen de ochtend ook alweer meer wolken binnen.
Hieronder vind je zoals gewoonlijk het video-weerbericht van vandaag. Gewoon klikken op de link en kijken. Ook onderaan dit weerbericht vind je nog een leuk weerfilmpje over de seizoenen. Daar kan je ook doorklikken naar mijn youtube-kanaal waar je nog veel meer leuke weer- en natuurfilmpjes terugvindt. Mag ik ook een oproep doen om zoveel mogelijk bij je vrienden en kennissen het bestaan van dit (gesproken) weerbericht te verspreiden? Ik weet dat veel mensen het bestaan van deze site en het videoweerbericht niet kennen, vandaar mijn warme oproep! Zeg het door!
Indien je dat wenst, kan je ook elke dag een melding op Whatsapp krijgen van zodra het nieuwe weerbericht online staat. Scan of tik daarvoor op onderstaande code en vervoeg deze groep:
Morgen:
Morgen lijkt het tijdelijk droger en rustiger te kunnen zijn. Wie weet houden we zelfs een langere droge periode vast, maar er moet wel rekening gehouden worden met een snelle toename van de bewolking in de loop van de dag. Ik denk niet dat we veel zon gaan zien. Temeer omdat de dag waarschijnlijk zal starten met nevel en mist die zich gevormd heeft en het is nog maar de vraag of die (snel) zal optrekken. Mogelijk blijft dat op vele plaatsen lang hangen en zien we de zon zelfs helemaal niet. De temperaturen zullen daar ook een beetje van afhangen. Trekt de mist niet op, dan halen we maar rond de 5 graden. Lost ze toch snel op, kan het gemakkelijk een 9-tal graden worden. De wind zit daarbij in het zuidoosten en waait zwak. Tegen de late middag kan het aan zee alweer gaan regenen.
In de nacht naar maandag volgt er veel en intense regen. Een volgend Atlantisch laag doet zijn invloed immers gelden en zorgt weer voor uitgebreide regenval. Daarbij spant de naar zuidwest draaiende wind weer flink aan bij zachte minima van rond 7-8 graden of meer.
Overmorgen:
Maandag wordt het alweer erg nat. Opeenvolgende regenzones trekken door onze regio en zorgen weer voor uitgebreide perioden met neerslag. Die kan weer overvloedig en intens zijn. De maxima lopen daarbij wel fors op want we komen weer in erg zachte lucht terecht waarbij het later op de dag zelfs richting 14-15 graden kan gaan. Dat gaat ook gepaard met een aantrekken van de wind.
Later:
Dinsdag wordt ook een erg wisselvallige dag met de nodige episoden van regen en buien. De neerslag kan ook dan per momenten weer overvloedig zijn en dat is geen goed nieuws voor de gebieden met wateroverlast. Het gaat ook harder waaien bij maxima rond 13 graden.
Volgende week wordt het opnieuw erg wisselvallig. Zeker in de eerste helft van de week valt er weer veel neerslag en zijn er felle buien, mogelijk ook weer met veel wind. De kleine weersverbetering die gisteren in de tweede weekhelft te zien was, is vandaag weer uit de kaarten verdwenen …
Samenvatting:
Vandaag valt er aanvankelijk nog een verspreide bui, maar die gaan er snel uit. Vervolgens komt er overdag steeds meer plaats voor bredere opklaringen. Het waait daarbij zwak tot matig, aan zee nog tijdelijk vrij krachtig uit het noordwesten, maar de wind neemt af. Maxima rond 10 graden.
Vanavond en vannacht is het licht bewolkt met koele minima rond 2-3 graden en kans op wat vorst aan de grond. Er kan zich later in de nacht nevel en mist vormen.
Geert, zaterdag 11 november, 09.20 uur
Ps: Voor nieuwe bezoekers: ga zeker ook eens kijken op de pagina van mijn weerboek: https://geertnaessens.be/weerzeggerij/
Herfst … 21september?? Neen! De herfst begint NOOIT op 21 september, maar altijd op 22 of 23 september. Ook dit jaar start die op 23 september. Om 8.50 uur in de ochtend om precies te zijn. Ook andere seizoenen starten niet altijd de 21ste. De lente bijna altijd op 20 maart trouwens. Hoe dat komt? Wel daar heb ik ooit eens een filmpje over gemaakt om dat uit te leggen. Je vindt het hieronder terug.
Als je trouwens doorklikt op “bekijken op Youtube”, dan kom je op mijn youtube-kanaal terecht met nog veel meer leuke en interessante filmpjes. Snuister daar gerust eens rond en abonneer je daar ook op, dan krijg je telkens een melding als er een nieuw filmpje opgeladen wordt.
Belangrijk vraagje: wil je dit filmpje/deze pagina ook zélf delen op jouw sociale media? Zo wordt de groep van mensen die we bereiken steeds groter 🙂 Je kan dit gemakkelijk doen door onderaan deze pagina in de blauwe balk te klikken op het icoontje van je keuze en zo kan je alles delen op je eigen sociale media en wordt onze groep lezers en volgers steeds groter. Alvast dankjewel bij voorbaat!