ZA

07/12/2025

Weertype

Weertype

14° | 25°

10 %

Windrichting

3 bft
Noot vooraf: we zijn een week met vakantie, dus tot eind volgende week komen de updates mogelij [...]
Lees verder

ZO

13 jul

Weertype

Weertype

16° | 24°

15 %

Windrichting

3-4 bft
Morgen kan er wat meer bewolking arriveren. De zon krijgt het dan moeilijker en daarbij kan er [...]
Lees verder

MA

14 jul

Weertype

Weertype

14° | 27°

70 %

Windrichting

3-4 bft
Maandag hebben we meer wolken te pakken en wordt de kans op wat lichte regen of een bui wel ove [...]
Lees verder

DI

15 jul

Weertype

Weertype

14° | 23°

50 %

Windrichting

4 bft
Dinsdag is het ook licht wisselvallig. Ook dan trekken enkele zwakke storingen door met al eens [...]
Lees verder

Algemene luchtdruk:

Hogedrukgebieden beïnvloeden ons weer. Eén ervan ligt nog steeds met kern boven Frankrijk ten zuiden van ons. Er heeft zich intussen een tweede kern van hogedruk gevormd ten noorden van ons en dat hoog strekt zich uit van Schotland tot IJsland. Tussen beide systemen in, ligt nog een oud front dat als koufront vandaag tot in de Nederlandse provincie Zuid-Holland geraakt. Dat is véél noordelijker dan door veel modellen werd berekend. Gisteren leek het er nog op dat dit front aan de Belgisch-Nederlandse grens tot stilstand zou komen, hetgeen dus lang niet het geval is. Daardoor valt ons weer vandaag beter uit dan voorzien. Bovendien trekt dit front straks alweer als warmtefront naar het noorden. Daarna profiteren we nog tot en met woensdag van de gunstige invloed van het zuidelijke hogedrukgebied dat opnieuw het belangrijkste weersysteem wordt voor onze regio. Tegen donderdag zouden dan Atlantische lagedrukgebieden dichterbij komen met regen, wind en lagere temperaturen, maar de vraag is hoe vlot dat zal gebeuren. Je ziet in de pluim voor vrijdag immers alweer veel aanwijzingen voor nog een warme dag. Ook nadien lijkt de herfst in de pluim niet echt goed door te zetten want veel veel neerslagsignalen zijn er toch niet echt te zien:

 

 

 

 

Overdag's Nachts

Vandaag:

Vandaag start met een koufront dat boven Nederland blijft haperen en waarvan eigenlijk voorzien was dat dit een stuk zuidelijker zou liggen. Dat is niet het geval, dus de dag start beter dan verwacht. Nevel en mist hebben zich niet gevormd en ook de bewolking valt beter mee dan gedacht. Er zijn vanochtend zeker wolkenvelden, maar minder dan voorzien. Die lossen ook geleidelijk op en de zon raakt daar vrij goed tussen. De meeste wolken hangen in het noorden. In het zuiden is het zelfs breed opgeklaard. In de middag trekt dat front weer noordelijker weg en komen er nog meer en brede opklaringen. Daarbij kan het dan opnieuw 21 tot 23 graden worden. De warmste maxima vinden we daarbij weer in het zuiden van West-Vlaanderen terug. De wind zit daarbij aanvankelijk in een westelijke tot zuidwestelijke hoek en waait zwak. Geleidelijk draait die landinwaarts naar het zuiden terug, maar aan zee kan er vanmiddag tijdelijk een zeebries komen te staan.

In de avond en nacht klaart het verder op en kunnen de minima tegen de ochtend dalen naar een 13 tot 14-tal graden, lokaal mogelijk wat minder. Het is dan helder tot licht bewolkt en mogelijk wat nevelig.

Hieronder vind je zoals gewoonlijk het video-weerbericht van vandaag. Gewoon klikken op de link en kijken. Ook onderaan dit weerbericht vind je nog een leuk weerfilmpje over de seizoenen. Daar kan je ook doorklikken naar mijn youtube-kanaal waar je nog veel meer leuke weer- en natuurfilmpjes terugvindt. Mag ik ook een oproep doen om zoveel mogelijk bij je vrienden en kennissen het bestaan van dit (gesproken) weerbericht te verspreiden? Ik weet dat veel mensen hier vragende partij voor zijn, maar het bestaan van deze site en het videoweerbericht niet kennen, vandaar mijn warme oproep! Zeg het door!

Indien je dat wenst, kan je ook elke dag een melding op Whatsapp krijgen van zodra het nieuwe weerbericht online staat. Scan of tik daarvoor op onderstaande code en vervoeg deze groep:

 

Morgen:

Morgen zitten we dan met een naar zuidoost tot zuid draaiende wind weer in warmere lucht. De maxima stijgen weer naar 22 tot 23 graden en meer en de zon komt er weer meer en beter door en dat al vanaf de ochtend. De wind waait daarbij matig. Er zijn morgen eigenlijk amper of zelfs helemaal geen wolken meer.

In de avond en nacht is het helder tot licht bewolkt bij minima die opnieuw rond een 13-14 graden blijven zitten.

Overmorgen:

Dinsdag wordt waarschijnlijk zelfs nog iets warmer waarbij het dinsdag absoluut de warmste dag van deze reeks zal worden. Een steeds zuidelijke wind blijft erg warme lucht aanvoeren waarbij het opnieuw rond 22 tot 24 graden wordt. Lokaal zelfs mogelijk tot rond 25 graden. Er is veel zon met amper of geen wolken.

De avond verloopt ook weer zomers met langzaam dalende temperaturen en ook in de nacht houden we andermaal erg zachte minima vast van rond een 13-14 graden alweer.

Later:

Ook woensdag wordt nog een mooie nazomerse dag met veel zon en hogere temperaturen. Geleidelijk aan zien we dan later op de dag wel wat wolkenvelden binnenschuiven.

In de tweede helft van de week is een overgang naar meer herfstig weer waarschijnlijker aan het worden. De invloed van lagedrukgebieden wordt groter en de neerslagkansen groeien. De temperaturen gaan dan lager uitvallen.

Samenvatting:

Vandaag valt veel beter mee dan gedacht. Een front dat boven Nederland ligt, is veel minder zuidelijk gekomen dan voorzien zodat de dag al vrij zonnig start met vooral in het noorden wat wolkenvelden. Vanmiddag trekken die geleidelijk allemaal weg en wordt het overal weer erg zonnig. En warm! We halen opnieuw maxima rond 21-22 graden, lokaal tot 23. Landinwaarts staat daarbij een zwakke zuidwestelijke tot zuidelijke wind. Aan zee kan er tijdelijk vanmiddag een zeebries komen te staan.

Vanavond en vannacht is het rustig, helder en zacht. Minima tegen de ochtend rond 13-14 graden.

Geert, zondag 08 oktober, 06.50 uur

Ps: Voor nieuwe bezoekers: ga zeker ook eens kijken op de pagina van mijn weerboek: https://geertnaessens.be/weerzeggerij/

Herfst … 21september?? Neen! De herfst begint NOOIT op 21 september, maar altijd op 22 of 23 september. Ook dit jaar start die op 23 september. Om 8.50 uur in de ochtend om precies te zijn. Ook andere seizoenen starten niet altijd de 21ste. De lente bijna altijd op 20 maart trouwens. Hoe dat komt? Wel daar heb ik ooit eens een filmpje over gemaakt om dat uit te leggen. Je vindt het hieronder terug.

Als je trouwens doorklikt op “bekijken op Youtube”, dan kom je op mijn youtube-kanaal terecht met nog veel meer leuke en interessante filmpjes. Snuister daar gerust eens rond en abonneer je daar ook op, dan krijg je telkens een melding als er een nieuw filmpje opgeladen wordt.

Belangrijk vraagje: wil je dit filmpje/deze pagina ook zélf delen op jouw sociale media? Zo wordt de groep van mensen die we bereiken steeds groter 🙂 Je kan dit gemakkelijk doen door onderaan deze pagina in de blauwe balk te klikken op het icoontje van je keuze en zo kan je alles delen op je eigen sociale media en wordt onze groep lezers en volgers steeds groter. Alvast dankjewel bij voorbaat!