Algemene luchtdruk:
Boven het oosten van Europa is de luchtdruk in het algemeen hoog terwijl er boven de Britse Eilanden een lagedrukgebied ligt. Dit lagedrukgebied heeft de controle over ons weer overgenomen en strekt zich uit tot over Scandinavië. Daarbij zijn we terecht komen in licht gestoorde zeelucht. Toch leidt dat niet meteen tot heel slecht weer. Tussen dit laag en de hogere luchtdruk boven Europa wordt er immers warme lucht aangevoerd. Dit laag blijft nog enkele dagen liggen boven de Britse Eilanden en Scandinavië zodat de aanvoer van warme lucht gehandhaafd blijft. Daarbij blijven we ook vandaag in een warme stroming zitten met een licht instabiele inslag en dat al zeker tot rond morgen / donderdag. Tegen dan gaat de luchtdruk boven het Noordzeegebied stijgen. Dit hogedrukgebied nestelt zich dan vervolgens boven Scandinavië en zet een transport van zeer warme lucht in gang vanuit het zuidoosten. Naar begin volgende week komt een nieuw Atlantisch laag onze kant op en samen met het hoog boven Scandinavië zou dat dan een zeer warme luchtsoort tot bij ons kunnen brengen. Daarvoor moet echter alles wel goed vallen en dat zie je ook in de pluim terug. De operationele run (rode lijn) zit erg hoog op maandag / dinsdag, maar er zijn ook veel oplossingen die een stuk minder hoog zitten:



Vandaag:
Vandaag ziet er ook al een rustige en vrij zomerse dag uit. De temperaturen lopen vanmiddag weer gemakkelijk op naar een 22 tot 24 graden met veel zon en daarbij ook wel een aantal wolkenvelden. De buienkans is niet nul, maar is toch maar heel klein. Toch ga ik er van uit dat het zo goed als overal of zelfs overal droog blijft, behalve aan zee. Daar start de dag met wat lichte regen, vooral aan de Midden- en Oostkust. Deze hangt samen met een zwak frontje dat in de vroege ochtend via de kust naar het noorden trekt. Dat klein beetje regen gaat dan ook snel wegtrekken en verdwijnen. Wel zit de wind de hele dag in een westelijke hoek en zal weer iets harder waaien dan gisteren, maar storend zal die zeker niet worden.
Vanavond en vannacht koelt het dan iets meer en sneller af. Uiteindelijk dalen de minima tegen de ochtend naar een 10 tot 12 graden. Er kan wat lokale nevel of een enkele mistbank ontstaan.
Hieronder vind je zoals gewoonlijk het video-weerbericht van vandaag. Gewoon klikken op de link en kijken. Ook onderaan dit weerbericht vind je nog een leuk weerfilmpje over een zonsondergang. Daar kan je ook doorklikken naar mijn youtube-kanaal waar je nog veel meer leuke weer- en natuurfilmpjes terugvindt. Mag ik ook een oproep doen om zoveel mogelijk bij je vrienden en kennissen het bestaan van dit (gesproken) weerbericht te verspreiden? Ik weet dat veel mensen hier vragende partij voor zijn, maar het bestaan van deze site en het videoweerbericht niet kennen, vandaar mijn warme oproep! Zeg het door!
Indien je dat wenst, kan je ook elke dag een melding op Whatsapp krijgen van zodra het nieuwe weerbericht online staat. Scan of tik daarvoor op onderstaande code en vervoeg deze groep:

Morgen:
Morgen begint de aanvoer van nog warmere lucht uit het zuiden. De temperaturen vinden hun weg naar omhoog terug en op woensdag kunnen we zeker landinwaarts weer de 25 graden aantikken. Aan de grond gaat dit wel gepaard met een naar oost tot noordoost draaiende wind, maar dat speelt voor de temperaturen geen rol aangezien de warmte op grote schaal vanuit het zuiden tot het zuidoosten aangevoerd wordt. Het is daarbij dan ook weer volop zonnig met soms eens de passage van een paar wolken, maar veel zal dat allemaal niet zijn.
De avond en nacht naar donderdag verloopt opnieuw rustig en zacht met hoge minima die weer amper onder de 15 graden uitkomen tegen de ochtend.
Overmorgen:
Donderdag lopen de maxima nog verder op en halen we opnieuw op grote schaal waarden van 25 graden en meer. Het is daarbij volop zonnig met slechts sporadisch een aantal wolkenvelden hoewel de kans op een heel enkele bui toch weer iets groter wordt naarmate de dag vordert. Er ligt dan weer een zwak front dicht in de buurt en dat zorgt ervoor dat de buienkans niet nul is, maar zeker ook niet groot.
We blijven ook dan erg zachte nachten noteren.
Later:
Vrijdag zit de wind intussen in een zuid tot zuidoostelijke hoek en wordt er nog warmere lucht aangevoerd. We halen dan gemakkelijk al een 25 tot 28 graden als maxima. Dat gaat telkens met veel zon zijn en slechts sporadisch een aantal wolkenvelden.
Tegen de avond / nacht stijgt wel de kans op enkele regen- of onweersbuien door het naderbij komen van een storing. Hoe en waar dat gaat uitpakken gaan we de komende dagen nog verder in detail moeten bekijken.
Ook komend weekeind wordt dat het weerbeeld. Het blijft erg warm met maxima die verder oplopen. Na het weekeind komt mogelijk zelfs de 30-graden grens in het vizier met op maandag / dinsdag mogelijk de warmste dagen van deze reeks.
Samenvatting:
Vandaag wordt wat minder warm dan gisteren. Aan de kust, vooral de Midden- en Oostkust starten we zelfs met een valse noot in de vorm van wat lichte regen, maar dat trekt snel weg. Tegen de middag is het overal droog en vrij zonnig met slechts af en toe wat wolken. De maxima halen vanmiddag een 20 tot 22 graden aan de kust en tot 23-24 graden elders. Daarbij staat een zwakke tot matige westelijke wind.
Vanavond en vannacht is het rustig, licht bewolkt en koeler. Tegen de ochtend zitten we rond 10-12 graden met vorming van wat nevel of een mistbank.
Geert, dinsdag 15 augustus, 09.40 uur
Ps: Voor nieuwe bezoekers: ga zeker ook eens kijken op de pagina van mijn weerboek: https://geertnaessens.be/weerzeggerij/
Het moet niet altijd even spectaculair zijn, hoewel … Deze zonsopgang van 9 augustus was ook weer een mooie. Zeker met de steeds onafscheidelijke handen uit onze tuin op de achtergrond 🙂 Geniet je een minuutje mee?
Als je trouwens doorklikt op “bekijken op Youtube”, dan kom je op mijn youtube-kanaal terecht met nog veel meer leuke en interessante filmpjes. Snuister daar gerust eens rond en abonneer je daar ook op, dan krijg je telkens een melding als er een nieuw filmpje opgeladen wordt.
Belangrijk vraagje: wil je dit filmpje/deze pagina ook zélf delen op jouw sociale media? Zo wordt de groep van mensen die we bereiken steeds groter 🙂 Je kan dit gemakkelijk doen door onderaan deze pagina in de blauwe balk te klikken op het icoontje van je keuze en zo kan je alles delen op je eigen sociale media en wordt onze groep lezers en volgers steeds groter. Alvast dankjewel bij voorbaat!






