Algemene luchtdruk:
We zien opnieuw twee kernen van hogedruk op de weerkaarten: eentje ten westen van de Britse Eilanden en eentje boven Rusland. Daartussen bevindt zich een koufront dat verbonden is met een lagedrukgebied tussen IJsland en Noorwegen. Wij zitten op de flank van het Britse hogedrukgebied in een noordelijke stroming waarin het eerder genoemde koufront vandaag van noord naar zuid over onze regio trekt. Dat gaat met koudere lucht gepaard, zeker achter het front. De temperaturen maken daarbij een dip en blijven de eerste helft van de week erg koel. Tegen het midden van de week reiken beide hogedrukgebieden elkaar weer de hand en schuiven onze kant op waardoor de stroming geleidelijk aan weer naar een zachtere oostelijke hoek draait en dat zou wel eens het begin kunnen zijn van een forse weersverbetering later in de maand … Je ziet dat de pluim na woensdag de weg omhoog vindt en dat er ook niet veel neerslagsignalen meer te zien zijn. We houden echter een slag om de arm want de controlerun (blauwe lijn in de grafiek) wil voorlopig niet echt mee in dit scenario …


Vandaag:
Vandaag zit de wind de hele dag in het noorden. Die voert koele lucht aan met temperaturen die flink zakken. Aan zee blijft het een 12-13 graden en zal het niet veel verschillen ten opzichte van de vorige dagen wat de temperaturen betreft, maar landinwaarts geraken we niet veel verder dan tot rond een 14 graden. Het is bewolkt en het waait erg stevig uit het noorden. Aan zee later vadaag zelfs fors aantrekkende met een 5-6 Bft. Er valt verspreid over de dag ook van tijd tot tijd wat regen of een bui. De meeste neerslag lijkt zich te concentreren in de tweede helft van de ochtend en rond en kort na de middag. Later in de middag wordt het droog en komen er vanaf de kust zelfs opklaringen binnen, maar die kunnen de dag niet meer redden.
In de avond en nacht naar dinsdag is het droger met misschien nog een buitje. Het is dan wisselend bewolkt met minima rond 5-7 graden.
Hieronder vind je zoals gewoonlijk het video-weerbericht van vandaag. Gewoon klikken op de link en kijken. Dezelfde link staat ook helemaal aan het eind van dit weerbericht. Daar kan je ook doorklikken naar mijn youtube-kanaal waar je nog veel meer leuke weer- en natuurfilmpjes terugvindt. Mag ik ook een oproep doen om zoveel mogelijk bij je vrienden en kennissen het bestaan van dit gesproken weerbericht te verspreiden? Ik weet dat veel mensen hier vragende partij voor zijn, maar het bestaan van deze site en het videoweerbericht niet kennen, vandaar mijn warme oproep! Zeg het door!
Indien je dat wenst, kan je ook elke dag een melding op Whatsapp krijgen van zodra het nieuwe weerbericht online staat. Scan of tik daarvoor op onderstaande code en vervoeg deze groep:
Morgen:
Morgen wordt ook een koelere dag. We zitten dan in een uitgesproken noordelijke stroming waarin mogelijk heel tijdelijk eens wat lichte verspreide regen of een heel enkele bui mogelijk is. Het is koeler met maxima rond 13 tot hoogstens 15 graden. Er zitten daarin ook wel opklaringen met van tijd tot tijd bredere perioden met zon. Vooral aan de kust is er dan meer ruimte voor de zon, landinwaarts zijn er meer wolken met kans op een buitje. De noordelijke wind blijft uitgesproken waaien, maar is duidelijk minder op het voorplan aanwezig dan vandaag.
De nacht naar woensdag is het opnieuw fris met 5 tot 6 graden als minima.
Overmorgen:
Woensdag valt er eventueel nog een enkel buitje, maar de opklaringen worden breder met maxima die wel maar weer niet veel meer neerzetten dan een 13 graden aan de kust tot 15 landinwaarts. Die kans op dat enkele buitje is echt wel miniem. De meeste plekken houden het op woensdag gewoon droog.
De nacht verloopt ook droog en rustig bij minima rond een 5-6 graden.
Later:
Donderdag ziet het er goed uit. Er is volop ruimte voor de zon en de temperaturen lopen op. We halen dan toch gemakkelijk een 14-15 graden aan de kust terwijl dat landinwaarts richting een 17-18 graden kan zijn.
Later volgende week herstelt het weer zich waarschijnlijk snel. Het verlengde Hemelvaartweekeind wordt waarschijnlijk droog, zonniger en zachter.
Samenvatting:
Vandaag verloopt grotendeels grijs en bewolkt. Later vanochtend schuift een zwakke regenzone binnen met tijdelijk perioden van regen. De temperaturen zijn ronduit koel met 12-13 graden aan de kust tot rond 14 graden maximaal landinwaarts. Daarbij staat een uitgesproken noordelijke wind die aan de kust zelfs 5-6 Bft kan halen later op de dag. Tegen halfweg de middag verschijnen er opklaringen aan zee die dan langzaam landinwaarts trekken.
Vanavond en vannacht wisselen opklaringen en wolken af met een kleine kans op een enkele bui. Minima rond een 5-6 graden tegen de ochtend.
Geert, maandag 15 mei, 06.15 uur
Ps: Voor nieuwe bezoekers: ga zeker ook eens kijken op de pagina van mijn weerboek: https://geertnaessens.be/weerzeggerij/
Nieuw! Je kan hier het video-weerbericht beluisteren van vandaag. Dit is een proefproject en afhankelijk van tijd, weerbeeld en reacties hierop, is het de bedoeling dat ik dit de komende tijd op meer regelmatige basis ga doen. Veel luisterplezier ermee. Als je trouwens doorklikt op “bekijken op Youtube”, dan kom je op mijn youtube-kanaal terecht met nog veel meer leuke en interessante filmpjes. Snuister daar gerust eens rond en abonneer je daar ook op, dan krijg je telkens een melding als er een nieuw filmpje opgeladen wordt.
Belangrijk vraagje: wil je dit filmpje/deze pagina ook zélf delen op jouw sociale media? Zo wordt de groep van mensen die we bereiken steeds groter 🙂 Je kan dit gemakkelijk doen door onderaan deze pagina in de blauwe balk te klikken op het icoontje van je keuze en zo kan je alles delen op je eigen sociale media en wordt onze groep lezers en volgers steeds groter. Alvast dankjewel bij voorbaat!