Algemene luchtdruk:
Een stormdepressie boven de Britse Eilanden bepaalt ons weer. Dit laag zit ingevangen tussen het Azorenhoog dat nog steeds vrij noordelijk op de Atlantische Oceaan ligt en een hogedrukgebied boven Scandinavië. Dit Scandinavisch hoog trekt zich geleidelijk naar het oosten terug, maar biedt nog steeds veel tegendruk voor lagedrukgebieden die vanaf de Atlantische Oceaan de druk opvoeren. Het Azorenhoog trekt zich geleidelijk meer naar het zuiden terug. De depressie boven de Britse Eilanden stuurt in eerste instantie nog wat buien over ons heen, maar later vandaag stabiliseert de atmosfeer wat. Het laag vult zich de komende dagen helemaal op en verdwijnt van de weerkaarten, maar intussen komen nieuwe lagedrukgebieden met hun fronten over onze omgeving te liggen. De eerste dagen blijven we daarbij nog in koele lucht zitten, maar tegen zondag komen we in veel zachtere oceaanlucht terecht. Volgende week verandert het grote stromingspatroon. We krijgen dan de vorming van een zuidelijke gordel van hogedrukgebieden waarbij het Azorenhoog verbinding maakt met een zich nog te vormen Europees hogedrukgebied en we met een vrij noordelijke westcirculatie te maken krijgen. De winter wordt daarbij in Scandinaviê verdreven en wij komen op hoogte in een zuid zuidwestelijke stroming terecht met aanvoer van zachte lucht. Aan de grond valt alles echter een beetje stil en kan het in de loop van volgende week geleidelijk weer wat afkoelen met later misschien zelfs een enkele nachtvorst onder dit grote Europese hogedrukgebied. Storingen zouden ons dan even niet meer bereiken. Je ziet dan ook duidelijk drie fases in de pluim: De fase waar we nu in zitten in koele lucht met passages van storingen. Dan in het weekeind overgang naar veel zachter weer en vanaf begin volgende week weer de geleidelijke afkoeling onder de vleugels van dat Europese hoog. Toch is het afwachten waar dat hoog precies zal terechtkomen en afhankelijk van die liggen kan het ofwel erg zacht blijven, ofwel geleidelijk afkoelen of iets er tussenin. De pluim laat duidelijk ruimte voor al die oplossingen:


Vandaag:
Vandaag zal zoals al eerder gezegd, de wat betere dag van de week worden. Het zal overdag overwegend droog blijven met opnieuw ruimte voor brede opklaringen, maar: vanochtend zijn er toch eerst nog wel een aantal buien. Een buienlijn ligt vanochtend vanuit het Kanaal langs de Franse Opaalkust en loopt ook onze regio binnen. Vooral in de eerste helft van de ochtend vallen dan ook nog enkele buien. Het eerst en meest in het westen, maar ook elders drijven er gaandeweg de ochtend toch wat buien binnen. Later vanochtend verminderen die in aantal en in intensiteit en vanmiddag zijn die grotendeels verdwenen. Het is dan droog met een mix van soms best wel brede opklaringen en wat wolken. De temperaturen komen amper van hun plek en zitten rond een 6-7 graden bij een boven land matige zuidwestelijke tot westelijke wind. Aan zee kan die tijdelijk zeker in de ochtend nog vrij krachtig zijn met uitschieters tot een 50 à 60 km per uur.
Vanavond is het droog en ook de nacht is eerst droog. Later in de nacht, naar de ochtend toe, loopt de kans op buien weer op. De minima zitten rond een 2 tot 4 graden tegen die tijd.
Morgen:
Morgenochtend neemt de kans op enkele buien weer toe. Een beetje net als vandaag kan de dag van start gaan met een aantal buien. Die trekken in de ochtend van west naar oost door onze regio. Later op de dag verdwijnen die weer en de namiddag verloopt dan weer grotendeels droog met een aantal bredere opklaringen. De temperaturen veranderen amper en zitten overdag weer rond een 6 à 7 graden. De zuidwestelijke wind blijft matig waaien.
In de nacht naar vrijdag is het eerst nog droog, maar later neemt de bewolking toe en uiteindelijk volgt er weer een regenzone die tegen de ochtend de regio binnenloopt.
Overmorgen:
Vrijdag start met een regenzone. Die trekt in de ochtend weg en in de namiddag is het opnieuw grotendeels droog met brede opklaringen. De temperaturen blijven steeds rond dezelfde waardes hangen en zitten opnieuw rond een 6 à 7 graden maximaal.
Later:
Zaterdag kan het overdag lange tijd droog zijn of zelfs volledig. Het zou pas in de nacht naar zondag zijn dat een volgende regenzone komt opzetten. De maxima blijven rond een 7 graden zitten.
Samenvatting:
Vanochtend vallen er in het westen eerst enkele buien. Landinwaarts is het droog. Later verdwijnen die buien en is er landinwaarts eventueel nog een enkele bui mogelijk. Vanmiddag is het droog met brede opklaringen en wolkenvelden. We halen een 6 à 7 graden bij een matige, aan zee soms vrij krachtige zuidwestelijke wind.
Geert, woensdag 08 december, 06.40 uur
Ps: Ga zeker ook eens kijken op de pagina van mijn weerboek: https://geertnaessens.be/weerzeggerij/
Vergeet-me-nietjes: wat een hemelsblauwe bloemetjes zijn het toch: